Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Lyžařský a snowboardový kurz 2014

Vyhlídky letošního zimního kurzu nebyly vzhledem k sněhovým podmínkám zrovna příznivé. Přesto ti, kteří se zúčastnili, nebyli zklamáni. Na začátku prvního povánočního týdne se sešlo 44 lyžařů a snowboardistů a uvítal je prosluněný Karlov pod Pradědem a útulná chata Kazmarka.

První den výcviku se využila sjezdovka s umělým sněhem na tradiční rozdělení do družstev a základní cvičení, večer patřil přednášce o bezpečnosti na horách.V úterý se vydala polovina lyžařů a prkeníků na celodenní výjezd na zasněžený a téměř prázdný areál na Pradědu. Za výborného počasí si lyžování a jízdu na prkně opravdu užili. Večer bylo možno shlédnout dokumentární filmy s lyžařskou a snowboardovou tématikou s odborným komentářem instruktorů.Ve středu se výjezdu na Praděd zúčastnil již celý kurz včetně ohromených a nadšených začátečníků Petra Pally a Evy Pinďákové. Počasí opět na očekávání přálo. Večerní program sestával z pásma originálních básní s tématikou probíhajícího kurzu a posléze filmu na přání. Čtvrtý den kurzu se jelo lyžovat do skiareálu Kopřivná u Malé Morávky. Krásné počasí a jízda na čtyřsedačkové lanovce a více než kilometrové sjezdovce dopřály báječný zážitek všem. Režie posledního společného večera se ujali instruktoři a DJové v jedné osobě Jirka Macháček a Vašek Svoboda. Diskotéka s mixážním pultem probíhala naplno až do konce výjimečně prodloužené večerky. Páteční dopoledne se již počasí výrazně zhoršilo a poslední půlden byl věnován zhodnocení kurzu, prezentaci fotografií, úklidu chaty a vynášení stohů papírových krabic od pizzy. Po obědě byli všichni účastníci, celí, nepolámaní a spokojení naloženi do autobusu a v Rýmařově si je u školy rozebrali nedočkaví rodiče.

Letošní výcvik ukázal, že i když jsou podmínky na první pohled kritické, nemusejí být nakonec zoufalé. Kurz se opravdu vydařil a těšíme se na příští rok. Je třeba ocenit odhodlání a dílčí úspěchy účastníků kurzu a stejně tak namáhavou a vytrvalou práci kolegů instruktorů.

K. Toman