Projekt Naši přátelé

Ocenění pro Základní školu Rýmařov

Napsal Administrator. Publikováno v Projekt Naši přátelé

nasipratele1K plejádě rozličných událostí a společných setkání, k pestrým korálkům postupně navlékaným na šňůrku, k barevnému kaleidoskopu akcí, výletů a také sportovních přátelských utkání by se mohlo, a také bylo, přirovnáno obrovské množství aktivit, které absolvovaly děti za Základní školy Rýmařov, Jelínkova 1 za téměř patnáctileté trvání družby s První základní školou Marie Curie z polského Ozimku.

Výlet do Opole a Moszny

Napsal Administrator. Publikováno v Projekt Naši přátelé

Neskutečných 14 let trvá naše přátelství s partnerskou základní školou v polském Ozimku.

(součástí článku jsou dvě videa, jedno vidite zde a druhé je uvnitř článku)

V letošním roce (po téměř dvouleté, covidem vynucené přestávce) jsme se konečně mohli vydat za svými kamarády a společně podniknout naplánované výlety do Opole a na hrad Mosznu, což byla druhá část projektu S přáteli do historických měst za národními tradicemi a poznáním, (tento projekt je finančně podporovaného z fondu EU. - Fond mikroprojektů v Euroregionu Praděd, číslo CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0001924).

Podzimní návštěva přátel z Polska

Napsal Administrator. Publikováno v Projekt Naši přátelé

S nástupem podzimu je již tradičně spjato setkání partnerských škol - První základní školy v Ozimku a Základní školy v Rýmařově. Tentokrát jsme se opět ocitli v roli hostitelů a ve dnech 4. a 5. října přivítali v Rýmařově dvacetičlennou skupinu žáků z naší partnerské školy v Ozimku, v rámci projektu Hory a lidé očima dětí / Góry i ludzie oczami dzieci, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, prostřednictvím Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.