Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Krajské finále mladších hochů ve florbalu

Po dlouhých letech se podařilo florbalistům ZŠ Jelínkova úspěšně vybojovat celou okresní kvalifikaci a postoupit do krajského kola. Tentokrát to byli mladší hoši – Vláďa Šiška v brance a v poli Jirka Čamek, Ríša Koňařík, Zdenda Vilímek, Tomáš Nebes, Ondra Kopeček, Kuba Sekanina a nově získaný běhavý talent Matyas Schwarz.

Kvůli zranění se nemohl zúčastnit nejzkušenější hráč Michal Štefanišin. Krajský turnaj pořádala 4. února ZŠ Nábřežní na Městské sportovní hale Slávia ve více než 100 km vzdáleném Havířově. Úderem šesté vyjel za mrazivého úterního rána školní tranzit s nedočkavými hráči. Oproti soutěžím v rámci okresu je čekali neznámí soupeři z florbalových škol a oddílů, z nichž někteří pravidelně postupují na mistrovství republiky nebo vítězí ve finále ČEZ Street hockeje.

Krajská finále se pořádají na velkých plochách, kde se uplatňuje herní systém 5 + brankař. Pro srovnání – okrsková a okresní kola se hrají ve čtyřech hráčích v poli a Žákovská liga okresu Bruntál dokonce ve třech. Sedm zúčastněných družstev bylo rozděleno do dvou skupin. Našim los určil ZŠ J. Šoupala z Ostravy-Poruby a dlouholetého matadora florbalových soutěží ZŠ Alšova z Kopřivnice. Ve druhé skupině bojovaly týmy Frýdku- Místku, ZŠ Dr. E. Beneše z Opavy a ZŠ Gorkého a ZŠ Nábřežní z Havířova. Kvalita, početnější soupiska a výsledný tlak těchto soupeřů byl znát, ale žádný ostudný výprask se nekonal. Hrálo se 1 x 12 minut.

I s pouhými dvěma hráči na střídačce naši kluci předvedli maximální nasazení a Vláďa se v brance musel chvílemi překonávat. Dopředu se útočníci příliš nedostávali, herní kombinace na velké ploše nám přeci jen trochu unikala, ale v obraně se hoši činili. První soupeř do nich bušil od prvních minut utkání a vstřelil branku až v čase 11:35, naši už srovnat nestačili a 1:0 Porubě podlehli. Kopřivnice byla také dlouho bezradná, ale jak se na pozdějšího vítěze turnaje a pravidelného mistra kraje i ČR sluší, přeci jen dvě branky nasázela. V zápase o 5.-6. místo proti Frýdeckým naši konečně trochu útočně pookřáli, začali se prosazovat i směrem dopředu, zakončení však scházelo a opět těsně před koncem inkasovali gól.

Z turnaje si rýmařovští kluci odnesli nové zkušenosti, povědomí o florbalu, který se hraje na vyšší úrovni a také nové kamarády, neboť publikum i spousta hráčů jim věnovala svou přízeň a fandila jim. Netřeba dodávat, že tací jako jsou Tom Nebes nebo Kuba Sekanina byli ve svém živlu. Doufejme, že hráči nabyté zkušenosti i respekt zúročí v nadcházejícím ročníku ČEZ Street Hockeye a v další soutěžích, které začnou, co nevidět. Hodně štěstí a sportovního zdaru.

Karel Toman