Anglická miniolympiáda pro 1. stupeň ZŠ 2022

. Publikováno v Školní soutěže.

ajolymp1Po dvouleté covidové odmlce letos opět všechny třídy 3. až 5. ročníku psaly bodovaný test Anglické miniolympiády s výběrem odpovědí.

Všichni si vyzkoušeli, jak dobře ovládají učivo svého ročníku. Mohli získat 20 bodů. Ukázalo se, že znalosti jsou průměrné a moc se neliší výsledky z předcovidového období a dneška. Opět máme žáky skvělé, průměrné i podprůměrné. U některých zapracovala nervozita, někteří test podcenili, byli rychle hotoví a pak se nestačili divit, že mají méně bodů, než čekali. Někteří páťáci ovšem překvapili i sami sebe a byli zaskočeni postupem do finále, kde se od nich očekávalo získávání informací z poslechu a psaného textu a mluvení.

Nejúspěšnější třeťáci:

1.  Tomáš Častulík  a David Haberhauer

2.   Nikola Čarady a Iva Schneiderová

3.   Artem Korzun, Matyáš Svoboda a Jan Milan

Švédík

ajolymp1

Nejúspěšnější čtvrťáci:

1.   Alex Drábek a Matyáš Pavlů

2.   Matyáš Egida,  Agáta Rešková a Monika

Svatoňová

3.  Jan Hnilo, Lukáš Chlachula, Nella Krykorková a Natálie Liebarsová

ajolymp2

V pátých třídách byl v testu nejúspěšnější Michal Častulík z  5.C, který ho napsal na plný počet bodů. S devatenácti body postoupili do finále čtyři žáci a s osmnácti body pět žáků.

Všech deset finalistů si vedlo velmi dobře v poslechu a čtení. U rozhovoru byla na některých vidět nervozita a někteří si s porotou povídali v angličtině, jako by mluvili česky.

Nejúspěšnější páťáci:

1. Nikolas Kurek

2. Michal Častulík a Adam Hajzner

3. Richard Borovička, Kristián Bilý, Vendula Danielová,

Svatopluk Gottwald, Lucie Kohoutková, Dominik

Nožička a Štěpán Tkadleček

ajolymp3

Děkuji porotě i všem zúčastněným!

za angličtináře z 1. stupně

Mgr. Marcela Tauferová