Evidence třídního fondu

Vážení rodiče online evidence třídního fondu je od letošního školního roku vedena v Bakalářích. Návod pro mobilní aplikaci zde, pro přihlašování na PC zde.

Hlasování

Vážení přátelé školy,

vytváříme novou školní kolekci oblečení a jste to právě Vy, kdo může rozhodnout o její podobě. Hlasujte do 22.9.2023 o tom, který ze tří motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky. 

Děkujeme.

vedení školy


Pozvánka do družiny 1. Máje - Den otevřených dvěří

Srdečně zveme všechny rodiče dětí přihlášených do školní družiny na ul. 1.máje 30, na “Den otevřených dveří”. Dne 27.9.2023 v čase od 13:00 do 16:00 hodin Vám poskytneme k nahlédnutí prostory školní družiny. 

Budete mít možnost prohlédnout si v klidu třídy, ve kterých Vaše děti tráví svůj volný čas před a po vyučování, a hračky se kterými si hrají. 

Více zde

 

Turnaj v deskových hrách 2023

. Publikováno v Školní akce.

Jednotlivci turnaj 2023V úterý 25.4. proběhl ve Středisku volného času v Rýmařově dlouho očekávaný turnaj v deskovkách mezi žáky prvního stupně základních škol Rýmařovska. Akci po covidové přestávce znovu pořádala MAS RÝMAŘOVSKO, o.p.s. ve spolupráci s Hracím Deskovým Centrem Legie z.s. z Hradce nad Moravicí a SVČ.

 

Turnaje se zúčastnilo přes sedmdesát žáků ze základních škol z Rýmařova, Břidličné, Dolní Moravice, Malé Morávky, Horního Města, Staré Vsi, Ryžoviště a Lomnice. Za naši početně největší školu bojovaly dva čtyřčlenné týmy z 1. a 2. tříd, které soupeřily ve hrách Dragomino, Memoarrr a Duch a dva týmy z kategorie 3. až 5. třídy, které hrály hry Kingdomino, Zbodni salát a Kočičí hra.

Skupinky turnaj 2023

Naši školu reprezentovali tito žáci:

Kategorie 1. a 2. třídy:

Adéla Valová, Viktor Martinka, Meda Pánková a Šarlota Šrámková v týmu LVI vybojovali 2. místo! O pouhého půl bodu je porazil tým ze ZŠ Ryžoviště. Adéla Klišíková, Barbora Malíková, Iveta Štefelová a Ema Vrbická v týmu KOHOUTI vybojovali 3. místo! Ty od vítězství dělily jen tři body. Všichni žáci v této kategorii jsou ze třídy 2.B. Soutěžili podle pravidel fair play a hraním i chováním opravdu reprezentovali svou školu. Za to si odnesli nejen medaile ale i krásné dárky od MAS Rýmařovsko, o.p.s.

Jednotlivci velcí turnaj 2023

Kategorie 3. až 5. třídy.

V této kategorii probíhal boj o účast v turnaji už od října. Zájemci trénovali, pilovali strategii, počítali body, ti nejvytrvalejší a nejzkušenější pomáhali naučit hry nováčky. Postupně si hraní her vyzkoušelo velké množství žáků. Bohužel jeden z nejlepších hráčů, Martin Staník, těsně před turnajem onemocněl. Možná právě jeho body chyběly k vítězství. V soutěži nás nakonec reprezentovali: Monika Svatoňová, Barbora Valová, Karolína Veislíková (všechny z 5.C) a s nimi v týmu LVŮ byla Adéla Krywdová (4.B) O jediný bod jim unikla medaile a děvčata skončila na čtvrtém místě. Poslední čtveřice, která reprezentovala naši školu byli opět KOHOUTI: Petr Staník, Jiří Sedláček (oba z 5.C), Natálie Trličíková a Amálie Vaštíková (obě ze 4.B). Těm se sice nedařilo tak, jak jsme doufali, ale šesté místo mezi takovou konkurencí také není k zahození. I starší děti odešly s pěknými cenami, i když tentokrát bez medailí.

Myslím si, že pro všechny zúčastněné je to velice dobrá zkušenost. Najednou nehrajete s kamarády, ale s úplně cizími dětmi, v cizím rušném prostředí, několikrát po sobě navzdory únavě. Přesto děti odcházely s úsměvem. Pravda, ty menší s medailemi měly ten úsměv o poznání širší! Děkuji všem účastníkům a paní učitelce Mgr. Olze Cetkovské a Mgr. Ladě Čiklové a ostatním kolegům za pomoc s přípravou.

Mgr. Marcela Tauferová za 1. stupeň ZŠ Jelínkova 1 Rýmařov

Jednotlivci turnaj 2023

 

Všichni turnaj 2023

 Další fota