Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Ohlédnutí za lyžařským kurzem

Letos na začátku zimy nebylo moc sněhu a tak se všichni báli, že se na lyžák nepojede. Opak se stal pravdou a kurs se uskutečnil.

Vyrazili jsme 5. ledna. Autobusem jsme dojeli na chatu Kazmarku, která je v Karlově pod Pradědem. Po příjezdu si nás vedoucí rozdělili do tří skupinek podle toho, jak zdatní jsme byli v lyžování nebo snowboardingu. Hned po obědě se šlo poprvé na svah a večer byla přednáška o bezpečnosti a pravidlech na sjezdových tratích.

V úterý se lyžovalo celý den a večer jsme pak sledovali přednášku i filmy s lyžařskou tématikou. Ve středu se skupinka paní učitelky Pinďákové a pana učitele Pally vydala na nedaleký Pawlin, večer pak ovládly společenské hry (za každý pokoj jedna). Také se přednášely básničky o tom, co jednotlivé pokoje zažili.

Ve čtvrtek ráno šly lyžovat všechny skupinky, ale odpoledne už jenom zájemci z pokročilých skupinek. Zbytek lyžařů zůstal na chatě a mohl si zaslouženě odpočinout. Také zde však bylo o zábavu postaráno, diváky zaujal malý koncert v podání Denisy Grénarové, Nely Brulíkové, Radima Jambora a Jakuba Matuly, kteří si sestavili repertoár především z písniček Céčka a Nonstopu od Michala Davida, ale také Voda čo ma drží nad vodou od Elánu a v neposlední řadě Holky z naší školky od Kotvalda a Hložka.

Posledního večera se ujali naši instruktoři a DJové v jedné osobě Jiří Macháček a Vašek Svoboda. Jak jsme se pak dozvěděli, naše diskotéka trvala nejdéle v historii školních lyžařských kurzů. V poslední den, tedy v pátek, šli lyžovat jen ti, kteří měli ještě dostatek sil. Jakmile se vrátili ze svahu,  museli si rychle sbalit věci, poobědvat a nasednout do autobusu. Jelo se domů, kde už na nás čekali rodiče.

Za mě a za mé spolužáky byl lyžařský kurz super a kdyby jsme mohli, 100% si to dáme znova.

Nela Brulíková 7.A

{oziogallery 222}