Okresní kolo Anglické olympiády

. Publikováno v Školní soutěže

Naše žákyně 7.B třídy Barbora Hažíková a 8.A třídy Adéla Pavlů se zúčastnily okresního kola Anglické olympiády v Krnově konané v pondělí 14. března.

Náročné klání, ve kterém se potkali ti nejlepší angličtináři ze základních škol i gymnázií celého bruntálského okresu vyneslo mladší žákyni Barboře 9. místo z celkového počtu 14 účastníků a v kategorii starších žáků Adéla podala vynikající výkon, porazila všechny své (mnohdy starší) protivníky a slavně zvítězila v celém okresním kole. Z tajných informací pocházejících od zkušební poroty víme, že disciplínami Porozumění poslechu a Gramatický test prošla bez problémů a v mluvené aktivitě - bezprostřední konverzace na předem neznámé téma - excelovala a svým výkonem dokázala strhnout porotu k nejvyššímu hodnocení celého dne. Tímto počinem postoupila do krajského kola, které se bude konat 11. května v Moravské Ostravě.

Oběma děvčatům srdečně blahopřejeme.

Mgr. Miroslav Kůdela

vedoucí kabinetu Aj