Evidence třídního fondu

Vážení rodiče online evidence třídního fondu je od letošního školního roku vedena v Bakalářích. Návod pro mobilní aplikaci zde, pro přihlašování na PC zde.

Hlasování

Vážení přátelé školy,

vytváříme novou školní kolekci oblečení a jste to právě Vy, kdo může rozhodnout o její podobě. Hlasujte do 22.9.2023 o tom, který ze tří motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky. 

Děkujeme.

vedení školy


Pozvánka do družiny 1. Máje - Den otevřených dvěří

Srdečně zveme všechny rodiče dětí přihlášených do školní družiny na ul. 1.máje 30, na “Den otevřených dveří”. Dne 27.9.2023 v čase od 13:00 do 16:00 hodin Vám poskytneme k nahlédnutí prostory školní družiny. 

Budete mít možnost prohlédnout si v klidu třídy, ve kterých Vaše děti tráví svůj volný čas před a po vyučování, a hračky se kterými si hrají. 

Více zde

 

Olympiáda z českého jazyka na naší škole

. Publikováno v Školní soutěže.

olympiadaCeskyJazykKonečně tu máme pololetí, známky na vysvědčení jsou uzavřené, a tak se mohou žáci věnovat i jiným kratochvílím ze školního světa.

Jednou z nich je každoroční naukové klání Olympiáda v českém jazyce. Letos se na našem 2. stupni ZŠ konalo školní kolo této soutěže ve čtvrtek 27. ledna. Zúčastnilo se jej 12 statečných a zdravím neoblomných žáků z 8. a 9. ročníku, jež odolali pandemickým virům i jazykokazičským virálům a rozhodli se poprat s mateřským jazykem v jeho pravé podobě.

Letošní zadání gramatické se tradičně točilo kolem věcného významu slov i celých vět a bylo hodně zaměřené i na hláskové změny v našem jazyce. Většina žáků si s testem poradila víceméně dobře a se ctí, pár se jich alespoň snažilo a trochu si protáhlo mozkové závity, když už se nedostavil potřebný počet bodů.

Slohová část olympiády měla zadání ryze vlastenecko-regionální a tématem U nás na náměstí/návsi poskytla mnoho možností budoucím spisovatelům z naší školy.

olympiadaCeskyJazyk

Slohové práce byly letos vesměs pestré. Od prostých místních popisů, jež se s ohledem k tématu nabízely, se někteří nebáli stvořit temný krvavý až děsivý horor nebo sci-fi tajemno. Nakonec však nejvíce bodů dostala lyricko-pohádková idyla zapadlé noční osady.

Všem řešitelům patří uznání a nejlepším velká gratulace!

Umístění:

  1. místo: Charlotte Applová z 9. A

  2. místo: Kristián Fabrik z 9. B

  3. místo: Jana Knotková z 9. A

 

 

Mgr. Lukáš Krumpolec