Anglická miniolympiáda pro 1. stupeň ZŠ 2019

. Publikováno v Školní soutěže

Během třetího květnového týdne napsaly opět všechny třídy 3. až 5. ročníku bodovaný test Anglické miniolympiády s výběrem odpovědí.

Třeťáci a čtvrťáci si vyzkoušeli své vědomosti na úkolech, které souvisely s jejich učivem. Mohli získat až dvacet bodů. Překvapivé bylo, že někteří žáci, kteří doposud sbírali samé jedničky, nebyli v testu nejúspěšnější. Asi se jim úkoly zdály lehké a podcenili je. Doufejme, že se poučí a příští rok budou „dvakrát měřit a jednou řezat“.

Nejúspěšnější třeťáci:

1. Michal Mazánek 20 b.

2. Petr Vepřek 19 b.

3. Julie Fidlerová a Kristýna Vašičková 18 b.

Nejúspěšnější čtvrťáci:

1. Lucie Borovičková 19 b.

2. Sarah Gaurí Coudray, Radim Přecechtěl, Teodor Najdek 18 b.

3. Richard Havránek, Josef Hudáček, Jan Tydír, Antonín Pařez, Matěj Pavelka 17 b.

V pátých třídách se také psal test. Je chvályhodné, že znalosti i vyjadřovací schopnosti páťáků se rok od roku zlepšují. Václav Gurban z 5.A napsal test na plný počet bodů – bez jediné chyby. S devatenácti body postoupilo do finále pět žáků - Adéla Pavlů, Monika Trang, Petra Zahradníková, Kateřina Kohoutková, Michal Kubík. A s osmnácti body šest žáků – Pavla Dávidiková, Richard Král, Tomáš Síbr, Tereza Papajová, Adriana Šimková, Karolína Tomanová.

Z dvanácti finalistů se osm odvážných pustilo do konverzační části. Ostatníse z různých důvodů nezúčastnili.

Všichni před porotou mluvili o sobě, svých zájmech, rodině, koníčcích nebo škole. Pak popisovali vybraný obrázek a odpovídali na otázky poroty. Je třeba říci, že i přes určitou nervozitu všichni moc pěkně komunikovali, bylo pochopitelné, co chtějí vyjádřit a jejich výslovnost byla velmi dobrá.

Nejúspěšnější páťáci:

1. Adéla Pavlů

2. Richard Král a Kateřina Kohoutková

3. Nguyen Thi Mai Trang (Monika Trang), Petra

Zahradníková, Václav Gurban, Michal Kubík a

Adriana Šimková

Děkuji porotě a všem zúčastněným, zvlášť páťákům, kteří se nebáli mluvit.

Přejeme všem žákům hezké prázdniny a doufáme, že si najdou příležitost mluvit anglicky při cestování nebo chatovat anglicky při PC hrách nebo aspoň poslouchat písničky a filmy v angličtině.

Mgr. Marcela Tauferová

DALŠÍ FOTO