Ekologická soutěž 2019 - "Obaly"

. Publikováno v Školní soutěže

Konec dubna je ve znamení Dne Země. Mnozí z nás se zamyslí, co o té naší Zemi víme, zda nepotřebuje pomoc nebo jiné zacházení. I ZŠ Bruntál Okružní má Zemi ráda a každoročně připravuje ekologickou soutěž pro žáky základních škol. Letošním tématem byly obaly – z různých úhlů pohledu.

Z naší školy, ZŠ Rýmařov, Jelínkova 1, jela do Bruntálu soutěžit 2 družstva. V kategorii mladší žáci (6. a7. ročník) soutěžili Elen Habartová, Vendula Kopsová, Matyáš Matušek a Radek Frydrych a kategorii starší žáci (8. a 9. ročník) zastupovali Nela Bruntsvyková, Kateřina Horňáčková, Barbora Bulová a Matěj Papaj. Již při prezentaci odevzdalo každé družstvo vstupní úkol – fotografii výrobku, který má z pohledu dětí nejabsurdnější obal (myšleno velký, zbytečný,…). Hned po úvodním přivítání psala družstva zahajovací test, kde musela mimo jiné řešit i matematické úkoly. Poté se soutěžící rozcházeli na různá stanoviště s pestrými úkoly – pracovali s anglickým textem, skládali obrázky obalů, třídili odpad na „hřbitově odpadků“, určovali předměty jen hmatem a navštívili „ bezobalový krámek“, kde vážili sypké potraviny.

Po celou dobu soutěže panovala uvolněná atmosféra, soutěžící se mohli občerstvit čajem a štrůdlem a mohli v doprovodném programu – počítačovém kvízu – získat drobnou odměnu. Po poledni byly vyhlášeny výsledky. Příjemným překvapením bylo 2. místo mladších žáků, kteří se v konkurenci okolních škol vůbec neztratili. Všem zúčastněným žákům děkuji za dobrou reprezentaci školy a věřím, že nové zkušenosti, týkající se obalů, uplatní i v běžném životě.

Lucie Vinohradníková