Humanitární sbírka na naší základce

. Publikováno v Školní akce.

Sbírka 1Vše se v čase proměňuje, aby nakonec vše stalo se stejným. Mění se den, týden, rok, ale následky nekončících dešťů jsou stále stejné. Ničivé povodně, které devastují majetek a zasahují duše těch, kteří přišli téměř o vše. Rok 1997, rok 2002… a nyní rok 2024 se tragicky podobají.

Proto se náš školní parlament rozhodl aktivně zapojit do humanitární pomoci oblastem postiženým povodněmi, které tragicky zasáhly mnoho míst v České republice. Ve spolupráci s obecním úřadem Zátor jsme uspořádali sbírku trvanlivých potravin, balené vody, čistících a úklidových prostředků. Sbíraly se věci, které se běžně považují za méně důležité, ale v konfrontaci s řáděním přírodního živlu se staly nezbytnými.

Akce se setkala s velkým zájmem a podporou celé školní pospolitosti. Děkujeme všem členům školního parlamentu za jejich úsilí a obětavost při organizaci. Jejich práce zahrnovala nejen rychlé plánování, ale i aktivní propagaci akce mezi žáky. Vše se tak podařilo za pouhé tří dny. V pondělí odpoledne se zrodil nápad a v pátek se už odjíždělo, aby co nejdříve sbírka mohla začít pomáhat

Zvláštní poděkování patří všem žákům a jejich rodičům, kteří se zapojili a přispěli svými dary. Jejich velkorysost a ochota pomoci ukázaly, jak silná je naše potřeba nemyslet jen na sebe samotné.. Každý příspěvek, ať už velký nebo malý, přispěl k tomu, abychom společně poskytli potřebnou podporu těm, které okamžik uvrhl do bezvýchodné situace.

Díky ochotě žáků, jejich rodičů, dárců známých i neznámých jsme zajistili rychlou distribuci vybraných prostředků tam, kde byly nejvíce potřeba. Tato zkušenost nás všechny obohatila a ukázala, jak důležité je vzájemně si pomáhat v těžkých chvílích.

Nelze zapomenout poděkovat vedení školy za podporu a zapůjčení dodávky, bez níž bychom nikdy nedokázali přepravit stovky kilogramů potřebného na místo, kde jsme byli očekáváni.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří se podíleli na této důležité akci. Vděčnost od těch, kteří ztratili vše, by byla pravděpodobně mnohem větší. Společně jsme ukázali, že solidární přístup a lidskost jsou hodnoty, které nám pomáhají překonávat překážky.

Opět se potvrdila akceschopnost školního parlamentu, který se stal nositelem těch nejhezčích myšlenek. O to podivněji v souvislostí se vším se jevila otázka jednoho žáka, „A co z toho budu mít.“ Při pozorném čtení předchozích řádků je však velmi snadné najít odpověď. A příště se už raději ani neptat.

Mgr. Ivo Janoušek

Sbírka 1Sbírka 2Sbírka 3