Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Žáci 9. C se bavili společně s prvňáčky z družiny

. Publikováno v Ze života tříd.

devataci 2Před nedávnem oslovila naši třídu 9. C Alena Tomešková ze školní družiny, zda bychom nechtěli podniknout společnou akci nejstarších žáků s těmi vůbec nejmladšími. Byl to velmi smělý a zdánlivě neuskutečnitelný nápad. Vždyť tyto děti mají společné snad jen to, že navštěvují stejnou školu, ale to je tak vše.

Nicméně deváťáci se toho nezalekli a nápad přijali s vervou a mnoha zajímavými nápady. Vznikla tak myšlenka na zábavné dopoledne, kde si starší žáci vyzkouší, jaké to je řídit své nejmladší kolegy v různých rolích a hrách. Vytasili se s neotřelými a originálními nápady, jak si se zadaným úkolem poradit, a brzy je začali realizovat.

Proto během pondělního dopoledne 15. května připravila 9. C několik zajímavých aktivit různého charakteru a v tělocvičně na Národní je společnými silami starší žáci nachystali. Nutno podotknout, že s nimi přišli sami bez pomoci dospělých a jejich nápady byly velmi pěkné a dobře vymyšlené.

devataci 1

Konečně nastala dvanáctá hodina a do tělocvičny se přihrnuli prvňáčci pod vedením Aleny Tomeškové a Růženy Kubelkové, aby se setkali se svými budoucími předobrazy. Deváťáci si naopak připomněli, jaké to bylo před pár lety, když do naší školy nastoupili. Ihned si malé žáčky rozdělili do skupinek na sedm stanovišť a ujali se jejich řízení. Měli pro ně nachystány pohybové aktivity (štafetový běh přes překážky, fotbal), uměleckou tvorbu (kreslení, skládání obrazů), znalostní hry s písmenky i slovy, nebo dokonce “slepou” ochutnávku různých druhů ovoce či vytváření mumie. To vše malé děti neuvěřitelně bavilo a velcí se k nim se zápalem přidávali. Někteří deváťáci si vyzkoušeli, jak je práce s malými dětmi náročná, ale nikdo si nestěžoval. Trpělivě vedli, vysvětlovali, hráli si a všichni byli nakonec velmi spokojeni.

Tato akce tak naplnila mnohá očekávání více než plnou měrou, děti se bavily, dospělí obdivovali, a původní zdánlivě nemožný nápad se povedl na jedničku!

Mgr. Lukáš Krumpolec

devataci 3

 

DALŠÍ FOTO