Evidence třídního fondu

Vážení rodiče online evidence třídního fondu je od letošního školního roku vedena v Bakalářích. Návod pro mobilní aplikaci zde, pro přihlašování na PC zde.

Hlasování

Vážení přátelé školy,

vytváříme novou školní kolekci oblečení a jste to právě Vy, kdo může rozhodnout o její podobě. Hlasujte do 22.9.2023 o tom, který ze tří motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky. 

Děkujeme.

vedení školy


Pozvánka do družiny 1. Máje - Den otevřených dvěří

Srdečně zveme všechny rodiče dětí přihlášených do školní družiny na ul. 1.máje 30, na “Den otevřených dveří”. Dne 27.9.2023 v čase od 13:00 do 16:00 hodin Vám poskytneme k nahlédnutí prostory školní družiny. 

Budete mít možnost prohlédnout si v klidu třídy, ve kterých Vaše děti tráví svůj volný čas před a po vyučování, a hračky se kterými si hrají. 

Více zde

 

Angličtina s cizinkou

. Publikováno v Školní akce.

anglictinaSCizinkou4

Naše základní škola využila nabídky MAS RÝMAŘOVSKO o.p.s., obohatit výuku anglického jazyka návštěvou anglicky mluvící studentky z Ukrajiny. Není sice „rodilá mluvčí“, což bylo prvotním záměrem MAS, ale setkání s cizincem a praktické užití angličtiny bylo pro děti velkým přínosem.

Sympatická slečna Yuliia Koseryk zaujala děti nejen v naší škole, ale také v okolních základních školách v obcích Rýmařovska.

Původním záměrem byla konverzace s dětmi na prvním stupni. Ukázalo se, že Yuliia je schopná získat si i starší žáky a navštívila několikrát i druhý stupeň. Plánovali jsme její zapojení do výuky i v dalších hodinách až do konce školního roku, ale Yuliia bohužel změnila plány a odcestovala.

Potěšilo nás, že naše děti přirozeně reagovaly, spolupracovaly a nebály se komunikovat. Většina z nich poprvé v životě zažila pocit, že rozumí a jsou schopni se dorozumět s cizincem.

Děkujeme zaměstnancům MAS RÝMAŘOVSKO a realizačnímu týmu z projektu „Místní akční plán II – rozvoj vzdělávání na území Rýmařovska CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008608“ za možnost už podruhé zapojit do výuky „rodilou mluvčí“, tato aktivita velmi obohatila všechny zúčastněné.

 

Za vyučující AJ na ZŠ Jelínkova 1 Mgr. Petra Lambelin, Mgr. Marcela Tauferová a Mgr. Marie Valová

anglictinaSCizinkou

anglictinaSCizinkou2anglictinaSCizinkou3

evropskaUnieAMinisterstvoSkolstvi

rymarovsko

sova