Evidence třídního fondu

Vážení rodiče online evidence třídního fondu je od letošního školního roku vedena v Bakalářích. Návod pro mobilní aplikaci zde, pro přihlašování na PC zde.

Vánoční jarmark

V pátek 1. 12. 2023 proběhne na naší škole Vánoční jarmark. 

Pozvánka:   Vánoční jarmark

Ohne Grenzen 2022

. Publikováno v Školní akce.

P 20220524 140143Zapojili jsme se do mezinárodního školního projektu “Ohne Grenzen 2022”.
V rámci tohoto projektu se žáci a žákyně z Česka, Polska, Maďarska, Egypta a Indonésie dostali skrz němčinu virtuálně do vzájemného kontaktu. Popisovali sebe a svůj všední den pomocí slov a obrázků, vytvářeli videa a krátké filmy, vařili tradiční pokrmy, fotili své okolí, komentovali si vzájemně příspěvky na sociálních sítích, a to vše v němčině. Pomocí různých digitálních formátů se tak seznámili s tím, jak žijí jiní mladí lidé v různých zemích.
 
P 20220524 142820
Závěrečnou aktivitou byl “virtueller Kochkurs”, ve kterém žáci nafotili nebo natočili přípravu tradičního jídla. Alespoň virtuálně jsme tak mohli ochutnat například restovaná játra od partnerské školy v Alexandrii, typický maďarský paprikáš nebo pizza šneky od spolužáků z Břeclavi. A čím jsme pohostili naše partnery my?
Žáci ze 7. A, kteří v projektu reprezentovali ZŠ Rýmařov, si připravili recept na klasický řízek s bramborovým salátem. Pro vegetariány natočili i verzi se smažákem. A jak to celé dopadlo? Celé video je k vidění na školním FB (https://www.facebook.com/zsrymarov/videos/490297182847234/).
Guten Appetit.
😉
Mgr. Helena Čuková
P 20220524 140143