Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Ryo 2024 aneb školní olympijské hry na Jelínkovce

Ryo 2024 5Letošní rok slibuje několik sportovních událostí. Hokejový turnaj v Praze a Ostravě máme zdárně za sebou. Nedávno změřili v Římě své síly atleti z celé Evropy a momentálně zažívají fanoušci svůj sportovní svátek na fotbalovém Euru. A všichni už s nadšením očekáváme Letní olympijské hry v Paříži. Abychom si to těšení zpříjemnili, uspořádali jsme na druhém stupni ZŠ Jelínkova 7. června 2024 projektový den na téma OLYMPIJSKÉ HRY. Cílem bylo připomenout historii olympijských her a zažít na vlastní kůži atmosféru (nejen) sportovního klání.

Protože jsme akci pojali jako skutečný olympijský ceremoniál, nechybělo slavnostní zahájení, zapálení olympijského ohně a složení slibu za sportovce a rozhodčí. Pak už se čtyřčlenná družstva vydala plnit úkoly na jednotlivá stanoviště v prostorách školy, přilehlého parku a Flemmichovy zahrady. Naši olympionici museli prokázat všestranné nadání, protože aktivity byly složené z pěti kategorií (vědomosti, logické myšlení, zručnost, týmová spolupráce, sportovní nadání) a podmínkou bylo absolvovat z každé oblasti alespoň 3 stanoviště. Úspěšné týmy obdržely jako odměnu dřevěné medaile, které pro školu vyrobily Turistické známky s.r.o.

Projektový den v takto velkém rozsahu by nebylo možné uskutečnit bez zapojení všech pedagogů, kterým tímto děkuji za pomoc s přípravou a samotným průběhem akce.

Mgr. Helena Čuková

Ryo 2024 1Ryo 2024 2Ryo 2024 3Ryo 2024 4Ryo 2024 5