Medlovský cross 2012

Na 24. říjen nebývale slunné počasí přivítalo elitní výběr rýmařovských přespolních běžců na 9. ročníku běžeckého závodu “Medlovský Cross“.

Soutěž pořádá medlovská základní škola a Rýmařov se jí letos zúčastnil poprvé a soupeřil s osmi družstvy z olomouckého okresu. Zdánlivě rovinatá  a  krajina Hané v sobě ukrývá nejen malebný lesopark Skalky skýtající příjemně střídavý běžecký terén, ale také záludnou rokli s prudkým stoupáním přes kterou pochopitelně trať závodu vedla.

Soutěžní tým tvořilo dvanáct závodníků ze čtyř kategorií a bodovány byly vždy dva ze tří výkonů jednotlivých trojic. Soupeřili všichni jednotlivci v každé kategorii, ale čím lepší bylo jejich individuální umístění, tím větší šanci mělo družstvo na celkový úspěch a putovní pohár pro vítěznou školu.

Mladší děvčata čekal kilometr a půl a výborně začala Monika Trvalová druhým místem, pro čtvrté místo dosprintovala i se zraněným Kotníkem Tereza Matušková, Natálie Lachnitová doběhla desátá. Na dvoukilometrové  trati  si suverénně vedla   trojice mladších hochů, která stylem start-cíl doběhla na prvních třech pozicích v pořadí Martin Urban, Kuba Ondrák a Kuba Sekanina.

Mezi staršími dívkami se na stejné trati  Lada Přecechtělová dlouho držela na druhém místě, po závěrečném běžeckém souboji v cílové rovince si však doběhla letos již podruhé na školní soutěži pro nepopulární čtvrté místo. Bára Ryškova přiběhla na desátém místě, Katku Sekaninovou potkala menší krize, přesto se zvládla umístit do dvacátého místa.  Lada přesto svým výkonem udržela medailové naděje a záleželo, jak si na tříapůlkilometrové trati poradí starší chlapci.

Tři a půl kilometru znamenalo pět kol a pět drásavých  výběhů z rokle. Všechny běhy doprovázela výborná atmosféra a vzájemné povzbuzování, ale při závodu starších hochů byla atmosféra doslova bouřlivá. Většina publika se soustředila právě u rokliny, kde se skutečně rozhodovalo o výsledku. Výborně si rozvrhli síly  Martin Kováč a Adam Kopsa, kteří dokázali celou trať běžet na čele závodu a ještě vložit poslední síly do finiše a vybojovat druhé a třetí místo.

Na sedmém místě  se do cíle po srdnatém výkonu přiřítil Lukáš Kramařík s takovou vervou, že jej musela brzdit náruč Adama Kopsy. O vítězi soutěže bylo rozhodnuto a pohár a ceny pro vítěze putovaly zcela zaslouženě do rukou Rýmařováků. Oceněni diplomy a věcnými cenami byli i všichni medailisté a celé družstvo se zasloužilo o krásný závěr podzimní běžecké sezóny.

Děkujeme a makáme dál,

K.Toman