Přespolní běh ve Frýdku Místku - naše dívky v kraji čtvrté

S velkým očekáváním jsme vyhlíželi krajské kolo. Letos se však organizátoři rozhodli uspořádát    krajský přebor pouze pro kategorie starších žáků druhého stupně a střední školy.

Do Frýdku-Místku tedy vyrazilo 11. října jediné družstvo starších dívek ve složení Bára Ryšková, Karolína Šulková, Katka Sekaninová, Andrea Hanusková a Zuzka Vincourková. Naše současně nejlepší běžkyně Lada Přecechtělová, reprezentantka běžeckého oddílu, se tentokrát nemohla závodu zúčastnit ale ochotně ji nahradila všestranná závodnice Martina Ohrádková, které není žádná sportovní disciplína cizí. Trať poblíž SOŠ Frýdek-Místek neměla příliš náročné převýšení, počasí bylo příjemné, problematický byl spíše povrch, který naplňoval pojem "přespolní běh" beze zbytku. Závodnice se potýkaly nejen s nerovnostmi terénu, ale také s kluzkými nástrahami zanechanými v blízkosti tratě našimi známými přežvýkavci. Děvčata z Rýmařova předvedla bojovný výkon v krajském finále obsadila čvrté místo.

Jim i všem ostatním závodníkům děkujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

za ZŠ Rýmařov Karel Toman