Lyžařské a snowboardové závody na Annabergu 2022

. Publikováno v Sportovní život školy

lyze2. března, pod azurovým nebem, se po téměř tříleté odmlce konala VI. “Zimní olympiáda v alpských disciplínách”. Na Annaberg se sjelo bezmála 160 lyžařů a snowboardistů z deseti škol okresu Bruntál. Kluci i holky od první po devátou třídu ve svých kategoriích poměřili síly a dovednosti v třicetibrankovém obřím slalomu.

Rýmařovská ZŠ Jelínkova 1 získala čtyři individuální medaile: Brian Škoda zlatou a Eliška Horká stříbrnou na snowboardu, Petra Zahradníková stříbrnou a Vladislav Litvik bronzovou na lyžích. Díky umístění ostatních členů dvacetičlenné výpravy (Martin Kovář, David Mlčák, Kristián Fabrik, Silvie Křivánková, Romana Riedlová, Eathan Pospíšil, Veronika Rožňáková, Marek Sázel, Ota Zahradník, Adéla Poláchová, Viktorie Pavlátová, Nela Moisesová, Štěpán Peňáz, Michal Mazánek, Evžen Vaštík, Julie Fidlerová) se ZŠ Jelínkova umístila na celkovém třetím místě v pořadí škol.

 snowboardb
Doprovázela nás minivýprava ze Staré Vsi, kterou tvořila jediná závodnice, páťačka Michelle Kappelová, ta však své umění předvedla v obou disciplínách a odvezla si stříbro z lyží a zlato ze snowboardu. Velké díky pořadatelům, soutěžícím a všem, kdo nám s uskutečněním závodů pomáhali,
                                                             
Mgr. Karel Toman

obrazek

lyze