Podzimní běh Flemiškou 2019

. Publikováno v Sportovní život školy

Jaký by to byl začátek školního roku bez trochy toho pohybu na čerstvém vzduchu. Koncem září umožnil záchvěv babího léta uspořádat další ročník populární sportovní akce pro celou naši školu. Běžecká trasa tentokrát vedla kompletně areálem Flemmichovy zahrady. Závodníci i diváci tedy mohli být v nepřetržitém kontaktu a všichni měli neustálý přehled o průběhu závodu.

Běh 6. – 9. tříd následoval hned po doběhu žáčků z prvního stupně. Jako první vyrazili mladší chlapci a dívky z šestých tříd a medailové pozice patřily Kristýně Sachrové, Julii Mereďové, Petře Zahradníkové, Marku Sázelovi, Janu Friedrichovi a Matěji Fryblíkovi. Po nich nastoupili sedmáci a sedmačky, mezi kterými nejlépe zaběhli Eathan Pospíšil, Václav Černín a Martin Kovář, Karolína Peňázová, Eliška Horká a Tereza Pospíšilová.

V kategorii osmých ročníků předvedli nejlepší výkon Roland Wenzel, Miroslav Drábek a Tobiáš Gurban, Vivian Pospíšilová, Ema Žáková a Veronika Švehlová. Nejstarší kusy z devítek se vydaly na trať jako poslední. Zde se nejlépe vedli Tomáš Sedlář, František Sázel a Ondřej Hrabina, Karolína Knapková, Vendula Janíková a Pavlína Holubová.

Letos již potřetí došlo na souboj smíšených štafet učitelů a žáků, o který je každým rokem větší zájem. Nejen medailisté, ale i ostatní si pěkný den a závodění užili a jistě by si přáli zopakovat podobnou akci častěji.

Karel Toman