Květnové kolo okresní florbalové ligy

Na začátku května pokračovala okresní florbalová liga žáků čtvrtým turnajem na půdě Karlovic.

Sestava rýmařovských opět zaznamenala řadu změn a do branky se tentokrát postavil Mirek Merva a dlouholetý ochránce svatyně Michal Hejný nastoupil coby tankoborec do útoku. Z pozice obránce se na hrot přemístil i Martin Urban a Marek Ryška, zadní řady hájili Kuba Ondrák, Aleš Janík a premiéru si odbyli Honza Camfrla a |Roman Malík. Do prvních zápasů proti favoritům z Vrbna a Bruntálu dali naši borci všechny síly. Nad oběma celky zpočátku zápasů vedli a vývoj tohoto kola pro nás vypadal velmi slibně. Tlak našich hráčů a vedení si u soupeřů dokonce vynutil odebrání oddechových časů. Vzhledem k prodloužení hrací doby však toto tempo a nasazení nevydrželo až do konce a soupeři dokázali před koncem vyrovnat a navíc přidat góly ve svůj prospěch. Rýmařovští se však znovu vzchopili a doslova rozstříleli loňského vítěze soutěže Břidličnou, kdy skutečně odevzdali poslední zbytky sil.

V posledním zápase podlehli domácím Karlovicím a celkově skončili čvrtí, jednoznačně však z úst trenérů znělo, že nejlepší výkon i přes závěrečné pořadí tentokrát podával Rýmařov.

Poslední kolo ligy se odehraje v Bruntále 5. června, držme našim borcům palce!!