vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Okresní a krajské kolo v přespolním běhu 2017

. Publikováno v Sportovní život školy.

Okresní kolo v přespolním běhu uspořádala 26. září ZŠ Břidličná ve spolupráci s Klubem Biatlonu. Za poměrně příznivého počasí, narušeného jen menší sprškou, se do areálu biatlonových tratí sjelo 12 škol a samotného závodu se zúčastnilo přes 500 dětí z prvního i druhého stupně a ze středních škol.

Závodilo se v šestičlenných družstvech na tratích od 500 do 5000m, od nejmladších po nejstarší kategorie. Kluci a holky z rýmařovské Jelínkovy 1 se opět dokázali v nabité konkurenci prosadit a probojovat se na stupně vítězů. Třetí místo a bronzové medaile získaly mladší dívky v sestavě Jana Batoušková, Veronika Švehlová, Vivian Pospíšilová, Pavlína Motalová, Karolína Knapková a Ema Žáková. První zlatá pro družstvo patřila družstvu mladších chlapců ve složení Mikuláš Holub, Tomáš Sedlář, Milan Křepelka, Jakub Gorčík, František Sázel a individuálně druhý v celkovém pořadí Ondřej Baslar. Pro druhou zlatou medaili si doběhla starší děvčata Kateřina Horňáčková, Karolína Ryšková a Kateřina Furiková, celkově v kategorii první, druhá a třetí, spolu s Lucií Škarupovou, Kristýnou Stloukalovou a Terezou Altmanovou. Starší hoši, soutěžící v nejtěžší kategorii, Lukáš Vyroubal, Roman Hradil, Matěj Papaj, Vojtěch Gerhard a Petr Vachuta jako družsto skončili na sedmém místě.

Vítězná družstva jednotlivých okresů se v pátek 13. října potkala v Třinci, na tratích vedoucích městským lesoparkem. V každé z šesti kategorií startovali nejlepší běžci a běžkyně Moravskoslezského kraje. Naši mladší hoši a starší dívky podali výborný výkon. Tomáš Sedlář, Milan Křepelka, František Sázel, Ondřej Křenek, Roland Wenzel a Ondřej Baslar doběhli jako družstvo třetí. Kateřina Furiková, Karolína Ryšková, Lucie Škarupová, Kristýna Stloukalová a Kateřina Horňáčková se umístily na místě druhém.

Ondřej Baslar a Kateřina Horňáčková dokázali ve svých kategoriích vybojovat individuální stříbrné medaile. O jediný bod unikl postup na republiku družstvu mladších dívek rýmařovského gymnázia, se kterým jsme se na závodech doprovázeli. Všem závodníkům blahopřejeme k umístění a děkujeme za vynikající reprezentaci.