Úspěchy v krajském kole šplhu

25. března vyrazila početná skupina našich sportovců poprvé na krajské finále ve šplhu do Frýdku – Místku. Obě družstva složená převážně ze starších hochů a dívek se sem probojovala díky druhým místům v okresním kole v Krnově. Frýdek- Místek „Mekka“ šplhu v našem kraji a republice pořádá tyto závody mnoho let díky tělocvičně s lezeckými stěnami, tyčemi a lany v různých výškách a s možností připojení speciálního elektronického měření.

Protože bohužel úroveň tělesné výchovy, pohybových dovedností a kondice dětí na mnoha školách upadá, mohli soutěžit v kategorii 8. -9. tříd i žáci či žákyně mladší a hoši nešplhali na laně bez přírazu, jako na okrese, ale na tyči s přírazem jako děvčata. Naštěstí jsem tuto skutečnost zavčas zjistil a mohl podle toho sestavit širší reprezentaci a upravit trénink závodníků.

V krajském finále pak soutěžila naše obě dost pozměněná družstva velmi úspěšně a hned při svém prvním startu ve velmi těžké konkurenci obsadila v obou kategoriích druhá místa. A nechali jsme za sebou i obě školy, které nás porazily na okrese. V jednotlivcích jsme byli také vynikající, což dokresluje 1. místo Hany Kitschuchové a třetí Jiřího Turtáka. Ostatní naši soutěžící jako Lenka Machalíčková, Veronika Murínová a Tereza Krywdová za děvčata, či Michal Hejný, Lukáš Prášil a Mirek Král za hochy šplhali také výborně. Velice důležití byli pro družstvo rovněž náhradníci Anička Niklová a Martin Drechsler, pomocníci Tomáš Janík jako fotograf a Honza Hrdlička jako asistent a nosič vlajky. Svou přítomností, povzbuzováním a různou výpomocí vytvořili v družstvu pohodovou atmosféru. Všichni, včetně náhradníků a pomocníků poctivě na tyto krajské závody trénovali a ve Frýdku – Místku velmi dobře reprezentovali naši školu a naše město, za což jim patří poděkování a pochvala.

Mgr. Miloslav Slouka

více fotek ve fotogalerii