Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Republikové finále OVOV 2013

Ve dnech 5. a 6. září proběhlo za mimořádně krásného počasí v Praze republikové finále projektu OVOV. Zakladateli jsou Robert Změlík a Roman Šebrle, oba olympijští vítězové královské atletické disciplíny - desetiboje. Jejich společným úsilím vznikl atraktivní a motivující pohybový program Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů – OVOV s cílem zvýšit sportovní aktivitu co největšího počtu dívek a chlapců.

Jako patroni v projektu OVOV působí medailisté a účastníci Olympijských her, Mistrovství světa a Mistrovství Evropy, Armáda a Policie ČR a řada významných osobností sportovního, kulturního i politického dění.

V pořadí již čtvrté republikové finále proběhlo opět s účastí žáků a učitelů ZŠ Rýmařov. Stejně jako v předchozích ročnících z krajského kola postoupilo osmičlenné družstvo složené ze čtyř kluků (Zdenek Adámek, Jakub Šalmík, Matyas Schwarz, Patrik Král) a čtyř děvčat (Natálie Lachnitová, Lenka Hamplová, Lucie Vychodilová, Monika Trvalová) z  6.-9.tříd, pět nejlepších jednotlivců z celé školy (Šulíková Tereza, Furiková Kateřina, Ryšková Karolína, Hamplová Jana, Sekanina Jakub) a Karel Toman zástupce z řad učitelů.

Přípravu na tento závod nelze podcenit. Příprava probíhala nejen formou celoroční práce v tělesné výchově, ale i na prázdninových sportovních soustředění pod vedením zkušeného OVOV kouče pana učitele Miloslava Slouky.

Soutěžilo se v běhu na 60m, hodu medicinbalem, ve skoku dalekém, přeskoku přes švihadlo nebo v plavání na 2 min., shybech na šikmé lavici na 2min., trojskoku snožmo, v klicích na 2 min., v sedech-lezích na 2 min., v běhu na 1000m nebo driblinku basketbalovým míčem mezi metami na 2 min. a v hodu kriketovým míčkem.

Všichni naši závodníci náročnou dvoudenní soutěž zdárně dokončili, vytvořili si spoustu osobních rekordů a užili si úžasnou atmosféru velkého závodu, setkání s nejlepšími mladými sportovci z celé republiky i zahraničí a bohatý doprovodný program včetně autogramiády a exhibice sportovních a jiných celebrit.
Z celkového počtu 42 škol s mezinárodní účastí se naše výprava umístila na 16. místě. Jednotlivci se rovněž ve velké konkurenci neztratili a obsadili ve svých kategoriích velmi pěkná místa. Kačka Furiková byla 4., Janča Hamplová 5., Kája Ryšková 7., Terka Šulíková 8., Kuba Sekanina 16. Neméně úspěšný byl p.uč.Karel Toman, který obsadil 8.místo.

Po příjezdu domů se nám všem dostalo fantastického přivítání od přátel, rodičů a prarodičů. Fanouškům, organizátorům soutěže i naší škole děkujeme za podporu a možnost zúčastňovat se a zapojovat mládež do podobných akcí, neboť nejvíce zde naše děti poznají cenu úspěchu a hodnotu poctivě vynaloženého úsilí.

Romana Furiková, Miloslav Slouka a Karel Toman

{oziogallery 184}