Olympiáda v českém jazyce

. Publikováno v Školní soutěže.

Ke konci kalendářního roku se vždy děti těší nejen na Vánoce, ale i na různé soutěže, v nichž mohou uplatnit svůj talent v tom či onom oboru. Pro žáky, kteří mají rádi český jazyk a jeho zapeklitá úskalí, se ve středu 22. 11. 2017 konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce.

Soutěž byla určena pro žáky 8. a 9. ročníku a ti tentokrát dorazili v obdivuhodném počtu, aby se utkali se svými kamarády v hrátkách s písmeny, slovy i celými větami. Po testu plném ošemetných otázek a úkolů se žáci vrhli s propiskami na své papíry, aby zkonstruovali pokud možno vtipně a bravurně se tvářící slohovou práci hodnou srovnání s předními světovými spisovateli.

Všech dvacet odvážných řešitelů se popralo s úkoly se ctí, téměř nikdo se předem ani v průběhu nevzdal, a všem (a zvláště deváťákům, kteří tak činili ve svém volném odpoledním čase) patří velký dík.

Vítěznými rytíři českého jazyka se tentokráte stali tito žáci:

1. místo: Tereza Vogelová 8. B 28 b.

2. místo: Lucie Škarupová 8. C 24 b.

3. místo: Barbora Bulová 8. A 23 b.

Vítězkám gratulujeme! Poražené nelitujeme, protože i ti byli dobří. Dvě nejlepší účastnice budou na začátku února reprezentovat naši školu v krnovské aréně, těm přejeme hodně štěstí.

Mgr. Lukáš Krumpolec