Jubilejní XX. ročník Májové notičky v Břidličné - byly jsme při tom!

. Publikováno v Školní soutěže.

11. května 2017 se už podvacáté setkali nejlepší zpěváci z okresu na soutěži Májová notička, kterou pořádá ZŠ Břidličná. Jistě jste si všimli toho „byly“ v názvu. Kdo dává ve škole pozor, ten už ví, že letos reprezentovaly naši školu samé holky.

A jako obvykle jsme obsadili všechny čtyři kategorie:

I. 1. ročník: Martina Prášková a Aneta Bednářová

II. 2. a 3. ročník: Adéla Pavlů a Sára Vaňousová

III. 4. a 5. ročník: Klára Dědochová a Lucie Kalábová

IV. dvojhlas: Vendula Gerhardová a Lucie Kalábová

Letos byla soutěž výjimečná hned v několika ohledech. ZŠ Břidličná slaví dvacáté výročí trvání soutěže, připravili proto doprovodný program. Po vystoupení starších žákyň školy nám přišla s kytarou zazpívat maminka letošní prvňačky, která se jako malá zúčastnila prvního ročníku soutěže! Dalším překvapením byla anglická lidová píseň v podání pana Lambelina, Angličana, který v Břidličné žije se svou rodinou.

Také letošní účast byla mimořádná: přes 70 žáků z 11 škol! Všechny děti zpívaly moc hezky. Obstát v takové konkurenci – to chce víc, než jen umět hezky zpívat. Naše děvčata, i ta malinká, se ctí reprezentovala svou školu. Přivezly jsme jako každý rok zlaté, stříbrné i bronzové pásmo. To se mi na Břidličné velice líbí. Nikdo není nešťastný, vyhráli všichni.

Zvlášť musím pochválit Vendu a Lucku, které se odhodlaly přihlásit se do soutěže s dvojhlasem až po školním kole. Měly na nácvik týden. I když na soutěži nebyly úplně spokojené se svým výkonem, skončily na druhém místě ze dvou. Pouhé čtyři dívky z celého okresu našly odvahu vystoupit s dvojhlasem! Dvojhlasý zpěv se v dnešní škole stává vzácností.

Pan ředitel ZŠ Břidličná i pan starosta všem poděkovali, že zpívají lidové písničky a nenechají tuto důležitou a krásnou součást naší národní kultury zmizet ze světa. A já děkuji našim soutěžícím za jejich snahu a lásku ke zpěvu.

Mgr. Marcela Tauferová

DALŠÍ FOTO