Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Vzpomínky pamětníků z Bruntálska a Krnovska ožijí díky žákům základních a středních škol

. Publikováno v Školní akce.

V pondělí 4. března od 15:30 hodin se v Kině Centrum Bruntál uskuteční slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Přijďte se podívat, jak žáci publiku přiblíží vzpomínky deseti pamětníků z Bruntálska a Krnovska, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století. Uslyšíte příběhy nejenom Čechů, ale i Řekyně či sudetského Němce. O hudební doprovod se postará ZUŠ Bruntál.

 

Do projektu Příběhy našich sousedů se zapojilo celkem devět týmů z Bruntálska a jeden tým z Krnovska. Pod vedením svých učitelů zaznamenali pamětnická vyprávění žáci ze ZŠ Rýmařov, ZŠ Břidličná, ZŠ Horní Benešov, ZŠ Vrbno pod Pradědem, ZŠ Bruntál Jesenická, ZŠ Bruntál Školní, ZŠ Bruntál Okružní, Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál a SPgŠ Krnov. V průběhu šesti měsíců žáci nejprve natáčeli vyprávění místních pamětníků a dohledávali dokumentární materiály k jejich příběhům. Ze shromážděných podkladů pak vytvořili vlastní dokumentární díla, která se během února objeví na webu projektu: https://www.pribehynasichsousedu.cz/bruntalsko/bruntalsko-2023-2024/.

Projekt Příběhy našich sousedů vznikl pod taktovkou Post Bellum, měst Bruntál, Rýmařov, Vrbno pod Pradědem, Horní Benešov, Břidličná a Moravskoslezského kraje.

Regionální koordinátor: Mgr. et Bc. Eva Josefíková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., (+420) 724 705 676