Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Muzeum nás baví

. Publikováno v Školní akce.

muzeumO tom, že muzeum nejsou jen stálé expozice a pořádané výstavy, se mohli v měsíci lednu přesvědčit žáci naší školy.

V rámci výuky výtvarné výchovy zhlédli žáci 6. a 9. ročníků nejen vystavované obrazy, fotografie a sbírkové předměty, ale měli možnost si zahrát na malíře a aktivně se zapojit do připravené výchovně vzdělávací akce, jejíž součástí byl mimo jiné i výklad Bc. Michala Vyhlídala, týkající se ukázek malířských stylů a uměleckých děl od realismu po abstrakci.

Žáci 9. ročníků si v hodině němčiny mohli vyzkoušet práci historiků, kronikářů a archivářů a seznámit se se sborníky a periodiky, vztahujícími se k regionu, ilustracemi a klasickou literaturou z druhé poloviny 19. a první poloviny 20. století psanou novogotickým písmem. Seznámili se s abecedou psanou tzv. frakturou (lidově řečeno švabachem) a pokusili se některé vybrané texty překládat.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem zaměstnancům Městského muzea Rýmařov a informačního centra za úžasnou spolupráci, vstřícnost, ochotu, trpělivost a dobrou náladu, která nás doprovázela po celou dobu pracovních aktivit žáků v muzeu.

Slečně Mgr. Petře Malé, která nás uvedla do muzejní knihovny a představila nám oddělení německé dobové literatury, slečně Petře Camfrlové, která po celou dobu vše pilně dokumentovala, sledovala dění hledáčkem fotoaparátu a poskytla nám fotografie do školní fotogalerie, a především Bc. Michalu Vyhlídalovi, který pro nás prohlídky a zajímavé aktivity připravil, odpovídal na všetečné otázky dětí a po celou dobu se nám ochotně a s úsměvem věnoval.

Mgr. Jana Pupíková

{oziogallery 193}