Republikové finále OVOV 2018

. Publikováno v OVOV

   Termín letošního, v pořadí již devátého celorepublikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů připadl na dny 5. – 6. září. Organizátoři potřetí uspořádali dvoudenní desetibojařské klání na krásném sportovním stadionu VUT v Brně s půvabným výhledem na městskou část Královo Pole. Sjela se sem osmičlenná družstva ze čtyřiceti škol a přes 300 dalších soutěžících jednotlivců.

 

Celkem se zde setkalo téměř 700 dětí z více než 220-ti škol z celé ČR. Ačkoliv se tento projekt neustále rozrůstá a konkurence je stále silnější, i po deváté v řadě zde měl Rýmařov své zastoupení. Z krajského kola v Havířově postoupili Kryštof Kovařík ze ZŠ Jelínkova 1 a Amálie Vinohradníková z Gymnázia a SOŠ. Kvalifikoval se i Tomáš Furik z Jelínkovy, kvůli zranění se však soutěže zúčastnit nemohl.

Akce začala středečním příjezdem, prezentací, prohlídkou stadionu, lehkými tréninky, technickou poradou a nácvikem slavnostního zahájení. Ve čtvrtek ráno se po úvodních zdravicích významných sportovních osobností a zahřívacím kolem Zumby naplno rozjelo soutěžení v prvních pěti disciplínách – běhu na 60m, skoku dalekém, hodu medicinbalem, shybech na šikmé lavici a v přeskocích přes švihadlo. První den nabídl bohatý doprovodný program - seskoky parašutistů, ukázky výcviku policejních psů a bojových umění a také sportovní exhibici bývalých i současných olympioniků. V přilehlém funparku si po oba dny mohli návštěvníci vyzkoušet golfové odpaly, mini stolní tenis, jízdu na handbiku, zvukovou střelbu pro nevidomé, pořídit si originální skupinové foto či olympijské tetování a sledovat mnoho dalších atrakcí.

Druhý den patřil zbývajícím disciplínám – trojskoku, klikům, leh-sedům, hodu míčkem a volitelným disciplínám, běhu na 1000m, plavání nebo dvouminutovému driblinku. Vše vyvrcholilo slavnostním vyhlášením výsledků a předáváním trofejí. Kryštof Kovařík se mezi 70-ti chlapci ročníku 2005 umístil na 24. místě a obdržel zlatý odznak za úroveň bodového zisku. Amálie Vinohradníková si osladila svou premiéru v této soutěži fantastickým třetím místem mezi stejně početnými dívkami ročníku 2005 a diamantovým odznakem. To, že pomyslné jablko nepadá daleko od stromu, potvrdila Amálčina maminka. Paní učitelka Lucie Vinohradníková, reprezentující ZŠ Jelínkova v dospělé kategorii, dokázala vybojovat a obhájit loňskou stříbrnou medaili i diamantový odznak. Celá akce i výkony rýmařovských závodníků nám hned na začátku školního udělaly velkou radost a budeme se těšit, co nový školní rok plný dalších soutěží přinese.

                                                                                                                                          

Mgr. Karel Toman, ZŠ Jelínkova 1