Evidence třídního fondu

Vážení rodiče online evidence třídního fondu je od letošního školního roku vedena v Bakalářích. Návod pro mobilní aplikaci zde, pro přihlašování na PC zde.

Hlasování

Vážení přátelé školy,

vytváříme novou školní kolekci oblečení a jste to právě Vy, kdo může rozhodnout o její podobě. Hlasujte do 22.9.2023 o tom, který ze tří motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky. 

Děkujeme.

vedení školy


Pozvánka do družiny 1. Máje - Den otevřených dvěří

Srdečně zveme všechny rodiče dětí přihlášených do školní družiny na ul. 1.máje 30, na “Den otevřených dveří”. Dne 27.9.2023 v čase od 13:00 do 16:00 hodin Vám poskytneme k nahlédnutí prostory školní družiny. 

Budete mít možnost prohlédnout si v klidu třídy, ve kterých Vaše děti tráví svůj volný čas před a po vyučování, a hračky se kterými si hrají. 

Více zde

 

Víte, co je to netolismus?

. Publikováno v Metodik prevence.

netolismus1st bZeptejte se čtvrťáků, ti v tom mají jasno. Na konci dubna se setkali s lektory Open House, kteří je formou aktivit a diskuze vedli k uvědomění, co vše se nachází v kyberprostoru, jaké jsou příznaky závislostí na online technologiích a kde mohou najít pomoc.
 
Cílem dvouhodinového setkání bylo, aby si děti uvědomily, kolik času věnují PC, telefonu, tabletu a že zaplnit volný čas lze i jinými zájmy. Hry byly zaměřené na zamyšlení se nad svým denním režimem, kolik času tráví na sociálních sítích a při hrách s kamarády. 
Akce se žákům velmi líbila a doufám, že přispěla nejen k prevenci závislosti na virtuálních drogách, ale i k objevení vnitřních kvalit , jako jsou sebeláska a sebekázeň.
 
netolismus1st c 
Pár postřehů na závěr.
1. Nenechávejte děti v síti o samotě, jsou pod tlakem reklam, jenž je nutí být neustále online.
2. Buďte s dětmi na síti společně, zjišťujte, co se jim líbí.
2. Zákazy mobilů nic neřeší, off - line čas by neměl být trestem.
3. Čím méně budou děti na mobilu, tím lépe.
4. Vypínejte na noc wifi.
5. Dbejte na to, aby děti trávily dost času off - line, nejlépe v přírodě.
 
Mgr. Jana Kroutilová
 
netolismus1.st a

netolismus1st b