Finále Okresní florbalové Ligy žáků 2018

. Publikováno v Florbal

Jednou z posledních sportovních akcí naší školy bylo červnové závěrečné kolo osmého ročníku OFLŽ, které se odehrálo na půdě ZŠ a MŠ Karlovice. Liga se hraje šestkrát za rok formou turnajů se střídavým pořadatelstvím a posledního kola se zúčastnilo všech osm aktuálních týmů – ZŠ a MŠ Karlovice, ZŠ Jelínkova 1 a SOŠ a Gymnázium Rýmařov, ZŠ Jesenická a ZŠ Okružní Bruntál, ZŠ a MŠ Andělská Hora, ZŠ Vrbno pod Pradědem a ZŠ Břidličná.

 

Naši hráči jeli s vyhlídkou na třetí, s trochou štěstí i druhé místo celkového pořadí. Třemi zápasy základní skupiny prošli vítězně, plány jim však zhatilo zranění hlavního tahouna Honzy Jablončíka, pátého v kanadském bodování, absence některých dalších opor, smolné semifinále a navíc prohraný zápas o třetí místo.

Nakonec se v letošním ročníku ligy umístili na čtvrtém místě a jen o fous jim unikla obhajoba Poháru fair-play, což je ocenění pro nejslušnější a nejsympatičtější družstvo. Kluci si však celý ligový ročník užili a už se nemohou dočkat dalšího. Letos nás ve florbalových soutěžích reprezentovali Adam Čermák, Jan Jablončík, Ondřej Cíleček, Samuel Kajan, Jiří Palla, Matěj Papaj, Ondřej Křenek, Petr Vachuta, Jan Tihelka, Jonáš Jablončík, Tomáš Furik, Marcel Mihál, Tadeáš Procházka, Jan Zapletal, František Moják, Roland Wenzel a Rostislav Polách. Děkujeme a přejeme štěstí a hodně vstřelených branek i příští rok.

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman (foto i text)