Vánoční atletický trojboj základních škol v Krnově 2019

. Publikováno v Atletika

Soutěž s názvem Vánoční laťka se v Krnově pořádá více než 40 let a za tu dobu jí prošlo nemálo budoucích vrcholových atletů a jiných sportovců. Akci pořádá ZŠ Smetanův okruh a dříve byla vyhrazena sportovním oddílům, v posledních letech se otevřela i žákům základních škol.

Vzhledem k dlouhé zimní přestávce není mnoho možností soutěžit v atletice, avšak krnovští pořadatelé mají k dispozici haly i krytou dráhu a doskočiště. Všichni závodníci a závodnice absolvují běh na 50 metrů, tři pokusy ve skoku dalekém a nejnáročnější a nejdelší soutěž ve skoku vysokém. Za školu mohou nastoupit čtyřčlenná družstva mladších a starších žáků a žákyň, celkem až 16 závodících. Letos se v prosinci sešlo více než 100 dětí ze šesti škol. Mladí atleti ze ZŠ Jelínkova 1 si vedli velmi dobře.

Družstvo starších dívek zvítězilo, mladší dívky a starší hoši vybojovali druhé místo a mladší hoši skončili třetí. K výsledkům pomohla řada individuálních umístění. Mezi mladšími dívkami obsadila Eliška Horká druhé místo v dálce a třetí ve sprintu, Karolína Hradilová byla první ve skoku vysokém a Julie Mereďová třetí, Týna Baslarová v dálce třetí. V kategorii mladších hochů se Martin Kovář umístil jako druhý ve sprintu a třetí v dálce. Shodný třetí nejlepší čas ve sprintu měli starší hoši Ondřej Hrabina a Kryštof Kovařík, který vybojovali i druhé a třetí místo ve výšce. Shodným výkonem se na třetím místě připojil i Ondřej Křenek. Asi nejlépe se vedlo starším dívkám.

Karolína Knapková vyhrála sprint a dálku, ve výšce skončila druhá. Vivian Pospíšilová se ve sprintu umístila druhá a v dálce třetí. Veronika Švehlová byla v dálce druhá a skok vysoký ovládla nejlepším dívčím výkonem dne - 154 cm. V individuálním hodnocení soutěžících jednotlivců a jednotlivkyň se jako první umístila Karolína Knapková, druhá Veronika Švehlová, Ondřej Hrabina skončil druhý a Martin Kovář třetí. Dobrými výkony s umístěním do desátého místa podpořili výsledky družstev také Eathan Pospíšil, Brian Škoda, Milan Křepelka a Vladimíra Černínová. Všem patřil velký dík, uznání a zasloužený vánoční odpočinek,

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman