Krajské finále OVOV 2019

. Publikováno v Atletika

Spolu s Pohárem Rozhlasu je snad nejvíce sledovanou sportovní soutěží Odznak všestrannosti olympijských vítězů, který probíhá po celé ČR již desátým rokem. Krajské kolo představuje pro vítěze postupující z okresů velkou výzvu a možnost kvalifikovat se na podzimní velké Republikové finále, které se letos v září opět koná v Brně na stadionu VUT.

 

Skládá se v podstatě z atletického čtyřboje (sprint, dálka, běh na 1000m a hod míčkem), doplněného dvěma silovými disciplínami (dvouminutové shyby a sedy/lehy) a jednou dovednostní (dvouminutový driblink s basketbalovým míčem mezi metami). Družstvo (Kryštof Kovařík, František Sázel, Roland Wenzel, Kvido Karvay, Veronika Švehlová, Karolína Peňázová, Karolína Knapková a Alexandra Glacnerová) i jednotlivci (Jan Kovář, Filip Krečmer, Tomáš Vychodil, Ivana Hořínková, Eliška Horká, Julie Mereďová, Tereza Papajová a Dominika Grussová) z Jelínkovy 1 se na začátku června měřili s borci z Frenštátu, Opavy, Ostravy, Starého Jičína, Zátoru, Krnova, Třince, Jablunkova, Havířova, Oder…

Náročné klání závodníků z celkově třinácti škol dopadlo pro naše barvy nejlépe, jak mohlo a po třech letech na republiku postupuje kompletní družstvo a to přímo z prvního místa! Dále je doprovodí minimálně dva jednotlivci, kteří zvítězili ve svých kategoriích. V ročníku 2004 to byl Jan Kovář a v ročníku 2009 Julie Mereďová. Karolína Peňázová jako jednotlivec skončila druhá, loňský republikový finalista Kryštof Kovařík (2005) třetí a Ivaně Hořínkové (2004) utekl bronz o pár bodů. Do desátého místa se v rámci bodování jednotlivců umístili téměř všichni naši ostatní závodníci a závodnice.

 

Kája Knapková si jako bonus odvezla první cenu pořadatelů a publika za předvedený výkon v gymnastickém freestylu, kterým bylo vyplněno čekání na vyhlášení výsledků.

Účast na Republikové finále je vždy velkým úspěchem a postupující si ještě užijí pořádnou prázdninovou přípravu. Všem, kteří nás reprezentovali mezi stále sílící konkurencí děkujeme a přejeme aby se na vrchol této soutěže co nejlépe připravili a maximálně si jej užili. Vzhledem k celkovému výsledku byla naše škola zařazena do slosování o poukazy na sportovní zboží o různé hodnotě a jeden z nich, s částkou 10 000 Kč také vyhrála.

Převzít si ho jely dvě sportovkyně, Alexandra Glacnerová a Denisa Daňková do pražské Hop Arény v Čestlicích, kde se zúčastnily slavnostního předávání a doprovodného exhibičního programu českých olympioniků, se kterými si mohly v závěru akce zařádit na trampolínových atrakcích. Ještě jednou díky a krásné léto,

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman