Pohár Rozhlasu 2019

. Publikováno v Atletika

Sotva odezněla okresní kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, rozjel se další, již 51. ročník největší atletické soutěže žactva – Poháru Rozhlasu. Jako obvykle se okresní finále konalo v Krnově na městském atletickém stadionu. Letos se zúčastnilo 7 škol okresu Bruntál.

Soutěž tentokrát kvůli velmi špatnému počasí proběhla v mimořádně nepříznivých podmínkách, které nebyly nakloněny nejlepším výkonům, přesto mohli být mladí atleti a atletky z naší školy nadmíru spokojeni. Ze čtyř žákovských kategorií závodníci a závodnice z Jelínkovy vyhráli a v jedné skončili třetí.

 

Do krajského kola postupují družstva mladších a starších dívek a starších žáků. Cenný, i když nepostupový bronz získali mladší hoši. Individuální zlaté medaile vybojovali Ondřej Hrabina (60m st.h.), Roman Hradil (dálka st.h.), Milan Křepelka (1500m st.h.), Rozálie Cicková (60m ml.d.), Karolína Peňázová (600m ml.d.), Veronika Švehlová (výška i dálka ml.d.) a Kateřina Horňáčková (60 a 800m st.d.). Druhá místa v jednotlivých disciplínách obsadili Kryštof Kovařík (dálka st.h.), Milan Pospíšil (dálka ml.h.), Karolína Knapková (dálka st.dívky), Klára Tomíčková (60m st.d.), Lucie Nebesová (dálka ml.d.) a Ivana Hořínková (koule st.d.). Na bronzovou příčku dosáhli Roman Hradil (60m st.h.), Kvido Karvay (60m ml.h.), Roland Wenzel (1000m ml.h.), František Sázel (1500m st.h.), Vladimíra Černínová (60m ml.d) a Vivian Pospíšilová (výška ml.d). Štafety na 4x60m ovládly naše mladší i starší dívky, starší i mladší hoši zaběhli tuto závěrečnou disciplínu jako druzí.

Letošní sestavu doplňovali a svými výkony podrželi také Ivan Kotlárik, Jan Baran, Jan Kovář, Jan Bátla, Pavel Biras, Tomáš Furik, Václav Černín, Eathan Pospíšil, Jan Zapletal, Dominik Horáček, Miroslav Drábek, Lukáš Marek, Lenka Valášková, Martina Endlicherová, Anna Chlachulová, Natálie Tichá, Lucie Škarupová, Denisa Daňková, Kristýna Macečková, Tereza Pospíšilová a Eliška Horká. Všem moc děkujeme za vzornou reprezentaci a makáme dál, blížící se závěr školního roku je ještě hodně nabitý,

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman

(text Karel Toman, foto Anna Chlachulová)