Žáci ZŠ Jelínkova na Zlaté tretře

. Publikováno v Atletika

Nejlepší sportovci a další ocenění žáci ZŠ Jelínkova 1 tradičně vyrazili 13. června sledovat nejprestižnější atletický mítink v ČR, což byl bezesporu 57. ročník Zlaté tretry na Městském stadionu v Ostravě – Vítkovicích. I bez nejatraktivnějšího účastníka posledních let, Usaina Bolta, který se zde v loňském roce s českými fanoušky rozloučil, zde byli jako vždy k vidění špičkoví závodníci, mistři světa a Evropy a olympijští medailisté.

Zatímco běh Usaina Bolta divák sleduje sotva několik vteřin, skoky, hody a další technické disciplíny si znalci atletiky mohou vychutnávat podstatně déle. Z es světové atletiky se zde mj. letos představili americký sprinter Justin Gatlin, francouzský překážkář Pascal Martinot-Lagarde, litevský diskař Andrius Gudzius, koulařský hromotluk Thomas Walsh z Nového Zélendu, polský tyčkař Pavel Wojciechowski, někdejší světový oštěpařský šampion Yego Julius z Keni, úžasné představení nabídli kubánský dálkař Juan Miguel Echevarría a výškař Essa Mutaz Barshim z Kataru.

 

Mezi ženami byly k vidění kladivářka Anita Wlodarczik z Polska, na dráze se předvedly steeplařka Norah Jeruto z Keni, mílařka Genzebe Dibaba z Etiopie, marocká osmistovkařka Rababe Arafi a v běhu na 200 vynikající všestranná vícebojařka Dafne Schippers z Holandska. Z českých atletů se divákům ukázali běžec Pavel Maslák, oštěpaři Jakub Vadlejch,Vítězslav Veselý a Nikola Ogrodníková, koulař Tomáš Staněk a mnoho dalších.

Zlatá tretra byla i letos vydařenou přehlídkou parádních výkonů a závodníci i diváci si ji náramně užili. Nezbývá než vzdát hold pořadatelům, kteří dokáží každoročně přilákat známá jména a těšit se i napříště.

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman (text) Jana Pupíková (foto)