Rýmařovský pětiboj

. Publikováno v Atletika.

Základní škola Jelínkova 1 Rýmařov uspořádala 23 dubna třetí kolo pětiboje odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Za pěkného počasí se na našem atletickém hřišti 1. máje sešlo 66 závodníků ze tří škol, aby poměřili své síly v pěti disciplínách této krásné a náročné soutěže. Všichni se snažili podat co nejlepší výkon v běhu na 60 m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem, hodu medicinbalem a v běhu na 1000 m. Soutěžící byli rozděleni do 16 čtyřčlenných družstev hochů nebo dívek, jedno družstvo bylo smíšené a jeden hoch a jedna dívka soutěžili mimo soutěž družstev s ostatními jako jednotlivci.

A jak to všechno dopadlo? V soutěži družstev v kategorii dívek naše dívky ve složení Jana Hamplová, Adéla Stržínková, Kateřina Furiková a Karolína Ryšková zvítězily a hoši v sestavě Dominik Hlaváček, Michal Kincl, Lukáš Vyroubal a Ladislav Ošťádal získali místo druhé. V soutěži jednotlivců se naši žáci neztratili a získali spoustu pěkných umístění. V kategorii dívky ročník narození 2000-2002 se Jana Hamplová umístila na 3. místě a v ročníku narození 2003-2005 zvítězila Helena Továrková před Lucií Tomečkovou.

V kategorii hoši 2000-2002 se těsně na 4 místě umístil Dominik Hlaváček a Jan Jablončík skončil v následující kategorii třetí. Vyhodnocovaly se i nejlepší výkony v jednotlivých disciplínách. V hodu míčkem hodil nejdále Martin Jančík a v běhu na 1000 m byla nejlepší Karolína Ryšková.

Naší školu reprezentovalo 33 soutěžících, z nichž téměř všichni navštěvují poctivě kroužek atletiky a odznaku všestrannosti. Byla to pro ně odměna za poctivou docházku na trénink a snahu reprezentovat naši školu a zlepšovat své schopnosti a dovednosti.

Proto musím touto cestou všem jmenovitě poděkovat za výbornou reprezentaci a bezvadné chování, což znamená, že zavody proběhly v pohodové a přátelské atmosféře. Proto díky Janě Hamplové, Adéle Sržínkové, Karolíně Ryškové, Kateřině Furikové, Tereze Altmanové, Lucii Tomečkové, Heleně Továrkové, Petře Motalové, Dominice Jirušové, Tereze Šulíkové, Lucii Ondrákové, Kristýně Petýrkové, Tereze Koritarové, Anetě Šalmíkové, Sáře Šmaterové, Barboře Kyjákové, Sabině Bláhové, Michalu Kinclovi, Dominiku Hlaváčkovi, Lukáši Vyroubalovi, Ladislavu Ošťádalovi, Martinu Jančíkovi, Matěji Janošťákovi, Michalu Hajznerovi, Rozstislavu Kotlárovi, Lukáši Loužeckému, Adamu Ospalému, Matyáši Laštůvkovi, Jonáši Janouškovi, Janu Baranovi, Janu Jablončíkovi, Matěji Papajovi a Romanu Hradilovi.

Doufám, že je to povzbudí k dalšímu tréninku. Výborně se zhostili role pomocných rozhodčích vybraní žáci z osmých tříd. Zároveň bych chtěl poděkovat kolegům, jež mi pomáhaly tyto závody uskutečnit, manželům Kateřině a Petrovi Pallovým, Romaně Furikové, Karlu Tomanovi, Vlastíkovi Baranovi a školníkům panu Mikeskovi a Rejmanovi. A nesmím rovněž zapomenout na podporu vedení školy. Ještě jednou všem velké poděkování.