Vážení rodiče, milí žáci, ctění pedagogové a pedagogičtí pracovníci, 1. září začal další z pravidelných každoročně se opakujících cyklů školní docházky připomínajících, že čas plyne a "není možné mu poručiti". Tak tomu bylo generace před námi a bude i po nás. Pro někoho je to nástup do prvního ročníku, pro někoho poslední rok na základní škole. Pro někoho znamená počátek učení na 2. stupni, pro jiného "jen" posun do vyššího ročníku. Vítáme Vás, ať už jste mezi prvními, či posledními. Přejeme Vám hodně úspěchů, přátelství a kvalitně, smysluplně prožitého společného času.

 

"Vzdělávání bez vzdělávání srdce není vzdělávání" 

   Vážení rodiče, zde máte k dispozici novou službu naší školy:

   Odkaz na službu:           Školní online pokladna

   Návod 1:    Návod k registraci pro rodiče (PDF)

   Návod 2:   Návod k platbě pro rodiče (PDF)

   Logo SP obdelnik 1 

Ohne Grenzen 2022

. Publikováno v Školní akce

P 20220524 140143Zapojili jsme se do mezinárodního školního projektu “Ohne Grenzen 2022”.
V rámci tohoto projektu se žáci a žákyně z Česka, Polska, Maďarska, Egypta a Indonésie dostali skrz němčinu virtuálně do vzájemného kontaktu. Popisovali sebe a svůj všední den pomocí slov a obrázků, vytvářeli videa a krátké filmy, vařili tradiční pokrmy, fotili své okolí, komentovali si vzájemně příspěvky na sociálních sítích, a to vše v němčině. Pomocí různých digitálních formátů se tak seznámili s tím, jak žijí jiní mladí lidé v různých zemích.
 
P 20220524 142820
Závěrečnou aktivitou byl “virtueller Kochkurs”, ve kterém žáci nafotili nebo natočili přípravu tradičního jídla. Alespoň virtuálně jsme tak mohli ochutnat například restovaná játra od partnerské školy v Alexandrii, typický maďarský paprikáš nebo pizza šneky od spolužáků z Břeclavi. A čím jsme pohostili naše partnery my?
Žáci ze 7. A, kteří v projektu reprezentovali ZŠ Rýmařov, si připravili recept na klasický řízek s bramborovým salátem. Pro vegetariány natočili i verzi se smažákem. A jak to celé dopadlo? Celé video je k vidění na školním FB (https://www.facebook.com/zsrymarov/videos/490297182847234/).
Guten Appetit.
😉
Mgr. Helena Čuková
P 20220524 140143