Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Opavě

Po úspěšném vystoupení na okresním kole OVOV v Rýmařově se naši mladí sportovci pilně připravovali na krajské klání, které znamená nejen měření sil s nejlepšími moravskoslezskými školami, ale také kvalifikaci na celorepublikové finále této čím dál populárnější soutěže založené olympijskými vítězi v desetiboji Robertem Změlíkem a Romanem Šebrlem.

Krajské kolo proběhlo 14. června v Opavě na sportovišti ZŠ Englišova, jedné z nejúspěšnějších sportovních škol v republice. Za ZŠ Rýmařov nastoupilo osmičlenné smíšené družstvo (Zdeněk Adámek, Patrik Král, Tomáš Nebes, Jarda Janoch, Monika Trvalová, Lenka Hamplová, Jana Hamplová, Karolína Ryšková) a sestava šesti jednotlivců (Lucie Vychodilová, Natálie Lachnitová, Jakub Sekanina, Martin Kováč, Tereza Šulíková, Šárka Pallová). Náročný sedmiboj zahrnoval běh na 60 metrů, skok daleký, hod míčkem a medicinbalem, přeskok přes švihadlo, shyby a basketbalový driblink.

S celkovým výsledkem mohli být Rýmařováci nadmíru spokojeni, v konkurenci výběrů ze sportovních škol obsadilo družstvo vynikající třetí místo a jejich bodový zisk dává velkou naději na zářijové finále v Praze. Individuální zlaté medaile a přímý postup do Prahy získali Jakub Sekanina, Tereza Šulíková, Karolína Ryšková, Jana Hamplová, stříbrní byli Šárka Pallová a Jarda Janoch, bronz obdržela Natálie Lachnitová. Za své výkony byli bohatě odměněni nejen diplomy, medailemi a věcnými cenami, ale také projížďkou v nádherné limuzíně Ford Lincoln Continental z roku 1979.

Celá soutěž proběhla za výborného počasí a byla doprovázena zajímavým programem a účastí známých sportovních osobností, nechybělo ani losování o zajímavé ceny, projížďky na sportovních koloběžkách, bohaté občerstvení a autogramiáda. Touto akcí skončil pro naši školu letošní úspěšný kolotoč sportovních akcí, všichni už se těší na prázdniny a někteří pak hned po prázdninách na republikové finále této soutěže.

Mgr. Karel Toman a Mgr. Miloslav Slouka za ZŠ Rýmařov, Jelínkova 1

{oziogallery 177}