Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Okresní kolo OVOV v Rýmařově

Dne 10. května proběhlo ve sportovním areálu na 1. máje 30 v Rýmařově okresní kolo OVOV, neboli odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Soutěž pořádala základní škola Rýmařov, Jelínkova 1. Soutěže se zúčastnilo 7 škol okresu Bruntál, jejichž žáci soutěžili jak v soutěži družstev, tak i v soutěži jednotlivců. Soutěžilo se v sedmi disciplínách, běhu na 60 m, trojskoku z místa, přeskoku přes švihadlo, kliků, sedů-lehů, hodu medicinbalem a driblinku s basketbalovým míčem.

Celé dopoledne bojovalo 7 osmičlenných smíšených družstev hochů a dívek v soutěži o nejlepší družstvo okresu Bruntál a 7 skupin jednotlivců o nejlepšího všestranného sportovce našeho okresu dle pohlaví a věku od ročníku narození 2003 až po 1998. Nejlepší dvě družstva a nejlepší dva jednotlivci pak v krajském finále v Opavě budou usilovat o přímý postup na republikové finále v Praze. Celkem soutěžilo 100 mladých sportovců okresu Bruntál, soutěž řídilo 14 dospělých rozhodčích z řad současných a bývalých učitelů z Rýmařova a přátel školy, aktivních účastníků Rýmařovského desetiboje. Napomáhalo jim ještě přes 82 pomocníků, vybraných žáků 2. stupně základní školy Jelínkova 1 Rýmařov.
Průběh závodů sledoval a kontroloval speciální tým OVOV v čele s naší výbornou reprezentantkou, mnohonásobnou medailistkou a několikanásobnou olympioničkou v atletice, Šárkou Kašpárkovou.

Počasí závodům přálo a závody proběhly dle časového rozpisu bez problémů.

Na závěr je třeba poděkovat všem zúčastněným školám okresu Bruntál, že se zapojili do této pěkné a zajímavé soutěže, všem rozhodčím a pomocníkům za zdárný průběh soutěže a týmu OVOV za krásné ceny a pomoc při akci.

Mgr. Miloslav Slouka

{oziogallery 175}