Okresní a krajské kolo v přespolním běhu

1. a 8. října se za pěkného počasí uskutečnily dva sportovní podniky pro základní školy a střední školy. V první říjnový den hostil běžecký areál biatlonového klubu Břidličná okresní kolo v přespolním běhu.

Sešlo se zde osmnáct různých škol z celého Bruntálska. Rýmařov zde byl zastoupen šestičlennými družstvy prvního i druhého stupně ZŠ Jelínkova. Naši mladší i starší vytrvalci si vedli tradičně velmi dobře. V kategorii nejmladších žáků nás reprezentovali Eathan Pospíšil , Adam Koupil, Ladislav Litvik, Petr Hance, Filip Vymazal a Tomáš Vychodil, kteří obsadili jako družstvo třetí místo. V kategorii čtvrtých a pátých tříd vybojovali pro naši školu první místo mezi družstvy Ondřej Baslar, Ondřej Křenek, František Sázel, Roland Wenzel, Jakub Gorčík a Tomáš Sedlář . Obě dvě družstva dívek ve složení Jůlie Táborská, Týna Baslarová , Eliška Horká, Tereza Papajová, Nikola Marešová a také čtvťačky a páťačky Renáta Andrýsková, Tereza Krečmerová, Jana Batoušková, Vivien Pospíšilová, Veronika Švehlová a Žáková Emma si doběhla pro první místa v soutěži družstev. I v jednotlivcích si naši prvostupňáci vedli velmi dobře. Do naší rýmařovské školy přivezli Ondřej Baslar, Renáta Andrýsková, Eathan Pospíšil a Jůlie Táborská ze čtyř kategorií čtyři zlaté medaile, Týna Baslarová obsadila stříbro a dvě bronzové příčky obsadili Tereza Krečmerová a František Sázel. Po úspěšném začátku si prohodily oba dva stupně roli. Mladší děti se přenesly do role povzbuzovačů a dosavadní fanoušci se stali závodníky.

Sestava mladších žáků druhého stupně ve složení Lukáš Vyroubal, Filip Horáček, Michal Andrýsek, Dalibor Šuba, Jan Jablončík a Matěj Papaj skončila druhá, první místo jim v běhu na 2000 m uniklo o pouhé dva body. Dalibor Šuba pěkným výkonem vybojoval v závěrečném finiši stříbrnou medaili jako jednotlivec. Družstvo starších dívek se sešlo pouze ve čtyřech a Jana Hamplová, Adéla Stržínková, Nela Brulíková a Aneta Janíková se na patnáctistovce mezi dvanácti školami umístily jako čtvrté. Matyas Schwarz, Dominik Hlaváček, Petr Juřena, Matěj Struhár, Petr Andrýsek a Tomáš Nebes se konkurence dvanácti týmů ani tříkilometrové trati nezalekli a po urputném boji dokázali v kategorii starších hochů zvítězit. Petr Andrýsek, v současnosti nejlepší vytrvalec školního kádru, odtáhl většinu dvoukilometrové trati v čele závodu a o první místo mezi jednotlivci jej připravil opět sprint v cílové rovince. Kategorie starších žáků nebyla pro tento rok postupová a tak nás v krajském kole reprezentovaly pouze vítězné běžkyně kategorie mladších dívek, ve které startovalo rovněž dvanáct škol. Karolína Ryšková, Lucie Škarupová, Kristýna Stloukalová, Natálie Baďurová a Kateřina Furiková na trati 1500 m zvítězily a zajistily si účast v dalším pokračování soutěže. Karolína Ryšková si navíc doběhla pro třetí individuální stříbro naší výpravy.

Krajské kolo

Závod si děvčata zopakovala o týden později na stejném místě. Ve finále Moravskoslezského kraje je doplnila Petra Motalová a po vydatném rozcvičení a za povzbuzování svých asistentek Jany a Šárky, v nelehkém souboji s dalšími pěti okresními vítězkami, vybojovaly báječné třetí místo. Svými výkony všichni rýmařovští závodníci ukázali dobrou formu, silnou vůli a odhodlání, děkujeme za výbornou reprezentaci a fandíme v dalších soutěžích.

za ZŠ Jelínkova Romana Furiková a Karel Toman