Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Pohár Rozhlasu a Atletický čtyřboj 2014

S květnem pravidelně přichází vrchol školních sportovních soutěží a po Odznaku všestrannosti olympijských vítězů se dostal na řadu 46. ročník Poháru Rozhlasu.

Okresní kolo, původně plánováno v Rýmařově, se nakonec uskutečnilo 12. května na atletickém stadionu v Krnově. ŽS Jelínkova vyslala do náročného klání na 40 závodnic a závodníků ve čtyřech kategoriích, z nichž mnozí již absolvovali v průběhu roku nemalé množství soutěží. Díky úsilí a dalšímu obětování množství volného času si však vedli výborně a vyplatila se i příprava na novém atletickém stadionu. Mladí rýmařovští atleti dokázali vybojovat tři ze čtyř zlatých medailí v kategorii družstev starších a mladších žákyň a starších hochů, mladší chlapci si po velkém boji odvezli neméně cenné stříbro. Stupně vítězů se prohýbaly i při vyhlašování individuálních výkonů. Tři zlaté medaile získala starší děvčata, Jana Altmanová v běhu na 60m a Monika Trvalová ve skoku vysokém a dalekém. Stejně tak v obou skocích dominoval deváťák Zdeněk Adámek, s jednou zlatou za skok vysoký se uvedla mladší žákyně Jana Hamplová a v hodu míčkem zvítězil mezi mladšími chlapci Jiří Orel.

Stříbrné medaile vybojovala za starší dívky Petra Horská ve skoku vysokém, za mladší žákyně Natálie Lachnitová v běhu na 60m a v dálce, v běhu na 60m mladších hochů si pro druhé místo doběhl Jakub Sekanina. Trio starších výškařek uzavřela bronzem Michaela Blašková, v kouli starších dívek získala třetí místo Nikola Kratochvílová.

Bronzové medaile si dále odvezli David Turták v dálce starších chlapců, Lucie Vychodilová v běhu na 60m a Jana Hamplová ve skoku dalekém mladších dívek. Bronzoví byli ještě mladší žáci Jakub Sekanina v dálce a Roman Lasovský ve výšce. Za své výkony si rozhodně zasloužili postup do krajského kola v Třinci, kde je 20. května čekalo srovnání s žákovskou atletickou elitou severní Moravy.

Papírové předpoklady předem jasně hovoří o síle specializovaných sportovních škol a atletických oddílů, nicméně měření s nimi přináší našim sportovcům zážitek a zkušenosti které jinde nezískají a možnost zlepšovat si osobní výkony na závodištích s profesionálním zázemím. Dostávají jasné znamení, že vítězství v okrese neznamená usnout na vavřínech.

Individuálně si nevedli špatně skokani a sprinteři, jasný rozdíl byl ale patrný především v technických disciplínách a vytrvalosti. Všechna tři naše postoupivší družstva nakonec skončila na osmém místě.

Mezitím, hned dva dny po prvním kole Poháru Rozhlasu Krnov uspořádal okresní kolo dalšího významného podniku. Atletický čtyřboj spadá do kategorie vícebojů pro starší žáky a žákyně , kde o výsledku nerozhoduje součet výkonů specializovaných závodníků na jednu disciplínu, ale všestrannost členů šestičlenných družstev, kteří soutěží v rychlosti, vytrvalosti, skocích a technických disciplínách. Velmi těsně se družstvo starších dívek i starších hochů umístilo na druhém místě, individuální prvenství mezi vícebojařkami však získala rýmařovská závodnice Monika Trvalová a nepopulární čtvrté místo Zdeněk Adámek, který již po několikáté v sezóně atakoval ve skoku vysokém hranici 180 cm, což je současný nejlepší výkon v jeho kategorii v celé republice.

Ať už bylo umístění našich závodníků jakékoliv, cenný zůstává jejich poctivý přístup k pravidelné tréninkové a soutěžní dřině a schopnost přijmout výzvu silnějších soupeřů. Nutno podotknout a vyzdvihnout, že zdaleka ne všichni naši svěřenci jsou pouze vyhraněnými sportovními nadšenci.

Mnozí z nich výborně plní své školní povinností a pěstují řadu jiných zájmů, čímž jen dokazují, že sport, pohybová kultura a zdravá soutěživost jsou vhodnými doplňky rozvoje osobnosti. Poděkování patří vedení školy za podporu, všem soutěžícím za hodnotnou reprezentaci a kolegům tělocvikářům, kteří jim pomáhali se připravit.

Všemi soutěžemi nás také provázela fotografka Adéla Macková, která pořídila neopakovatelné záběry. V červnu nás ještě čeká krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů s vyhlídkou postupu na republiku a finálový turnaj Okresní florbalové ligy, kde bude Rýmařov hrát o zlato, držme jim pěsti.

Karel Toman, ZŠ Jelínkova 1

FOTO: Adéla Macková