Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Okresní kolo Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů v Rýmařově

Začátkem května, přesněji 7.5. se ZŠ Jelínkova zhostila pořádání okresního kola OVOV, soutěže pod patronací olympijských vítězů v desetiboji Roberta Změlíka a Romana Šebrleho.

Projekt OVOV zahrnuje atletický, silový a vytrvalostní víceboj a již několik let zapojuje čím dál více škol a dětí do tolik potřebných pohybových aktivit. Na výzvu rýmařovských pořadatelů odpovědělo devět škol ze všech koutů okresu a pro téměř 130 soutěžících byl přichystán zbrusu nový atletický stadion na ulici 1. Máje.

I přes mírnou počáteční nepřízeň počasí závody proběhly hladce, bez protestů a vážných zranění. Soutěž byla řízena zkušenými rozhodčími z řad učitelů i známých rýmařovských sportovních veteránů. Neocenitelnou pomoc poskytlo výpočetní středisko zpracovávající výsledky, zdravotníci, ZUŠ, školní jídelna a několik desítek pomocníků z řad starších žáků. Domácím závodníkům se opět vyplatila poctivá celoroční příprava a vybojovali první místo v kategorii družstev a řadu prvenství a individuálních umístění v kategoriích jednotlivců. Na stupních vítězů stanuli členové družstva Aleš Vaňous, Jaroslav Janoch, Tomáš Nebes, Michal Pastyřík, Jana Hamplová, Natálie Lachnitová, Kateřina Furiková a Karolína Ryšková a za jednotlivce Patrik Král, Matyas Schwarz, Jan Tihelka, Jan Jablončík, Roman Hradil, Matěj Papaj, Tereza Šulíková a Helena Továrková.

V červnu naše družstvo a sedm jednotlivců čeká krajské kolo v Havířově, kde se pokusí kvalifikovat do ohromného celorepublikového  finále, kterého se naši reprezentanti zúčastnili již čtyřikrát v řadě. Stejně jako v loňském roce svou přítomností celou akci  podpořili vzácní hosté a zároveň další významní patroni projektu OVOV, olympionička Šárka Kašpárková, která nešetřila úsměvem ani autogramy se svým manželem a bývalým trenérem Michalem Pogánym, který s oblibou neváhá oživit soutěž povzbudivým moderováním.

Oběma se velmi líbilo prostředí i celková úroveň soutěže a od zástupců města obdrželi příhodný drobný dárek pro příští návštěvu v podobě deštníků s logem Rýmařova. Závodníkům gratulujeme a děkujeme všem kdo se soutěže zúčastnili a pomáhali s její organizací,  našim závodníkům nezapomeňme držet pěsti.

Karel Toman

FOTO: Adéla Macková