vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Běžecký úvod podzimní části sportovní sezóny (okresní a krajské kolo v přespolním běhu)

. Publikováno v Sportovní život školy.

Stejně jako každý rok se školní sportovní soutěže rozjíždějí okresním přeborem v přespolním běhu základních a středních škol.

Kluci a holky z prvního i druhého stupně ZŠ Jelínkova se tradičně kvalifikovali školním kolem a nejlepší z nich se vydali 26. září zdolat náročnou trať biatlonového areálu v Břidličné, kam se sjely tři stovky běžců z celého okresu Bruntál.Bohatá účast okolních škol byla předzvěstí silné konkurence, které se ovšem rýmařovští nezalekli a dokázali se prosadit jako jednotlivci i jako členové šestičlenných družstev.

Závody jako obvykle zkušeně organizovali zástupci ZŠ Břidličná a oddílu biatlonu a zajistili jejich plynulý průběh. Nejmladší účastníci bojovali na tratích 500 a 1000 metrů, starší žáci běželi délky 1500, 2000 a 3000 metrů.

Na průběhu akce se notně podepsalo chladné počasí, které v rámci možností ještě přálo nejmladším dětem pouhým mrholením, závodníci 2. stupně již vyráželi za deště a běh nejstarších kategorií ZŠ a SŠ na 3 a 5 km doprovázel souvislý liják. O to víc je třeba ocenit úsilí všech závodníků, kteří rozblácenou trať při teplotě pár stupňů nad nulou dokázali absolvovat.

Kromě pár nenadálých slunečních paprsků při vyhlašování výsledků mohly naše běžce hřát i jejich výkony. Pět žáků ZŠ Jelínkova - Tereza Krečmerová, Ondřej Baslar, Kateřina Furiková, Jan Tihelka, Jakub Sekanina se stalo přeborníky okresu. Dvě stříbra v jednotlivcích vybojovali Matyas Schwarz a Karolína Ryšková, tři bronzové pozice obsadili Filip Kohler, Petr Andrýsek a Radek Sacký.

V soutěži družstev byli naši sportovci neméně úspěšní a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy:
Furiková K., Ryšková K., Veličková A., Stloukalová K.- 1.místo
Krečmerová T., Bršťáková J., Pospíšilová V., Knapková K. - 2.místo
Tihelka J., Kotlár R., Hajzner M., Baran J., Jablončík J. - 2.místo
Baslar O.,Kohler F.,Wenzel R.,Černý J.- 1.místo
Sekanina J.,Schwarz M.,Andrýsek P.,Nebes T., Lasovský M., Hlaváček D. - 1.místo
Hamplová J.Stržínková A.,Vincourková K.,Jandelová T., Mikesková L., Plchová M.- 4.místo
Trvalová M.,Ryšková B.,Hamplová L.,Sekaninová K., Baďurová V. - 2.místo
Sacký R.,Görči R.,Cejnek R.,Tesař V., Kavka J., Švejdík L. - 1.místo.

Jedinou kategorií ZŠ, ze které bychom mohli postoupit, byla tentokrát kategorie III. V našem případě se do krajského kola probojovali mladší chlapci 2. stupně. Jakub Sekanina, Matyas Schwarz, Petr Andrýsek, Tomáš Nebes, Milan Lasovský a Dominik Hlaváček.

Ti se 1. října utkali s elitou moravskoslezských sportovních škol. Běh na dva kilometry si užívali za mrazivého počasí v Opavě u malebného Stříbrného jezera. Pěkným 13. místem v nabité kategorii se blýskl Matyas “Kulin“ Schwarz, celkově družstvo obsadilo 6. místo.

Optimismus a zápal do dalších soutěží se jich i nadále drží a proto jim přejme mnoho dalších úspěchů!