Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Májová notička 201

. Publikováno v Školní soutěže.

Dne 4. a 6. května 2015 proběhla u nás školní kola pěvecké soutěže Májová notička. Prvňáčci a druháci soutěžili v komorním prostředí školní třídy na ulici Národní. Tohoto kola se zúčastnilo 15 dětí a všechny se moc hezky snažily.

Porota udělila všem soutěžícím ocenění v podobě diplomu za první a druhé místo (takže nikdo neplakal a doufám, že všichni byli spokojení) a sladkou odměnu. Do okresního kola mohly z prvních tříd postoupit jen dvě děti. Porota vybrala Kačenku Kohoutkovou a Sárinku Vaňousovou, která ale v době soutěže chyběla, a proto ji nahradila Peťka Zahradníková. Za druhý ročník postoupila Klárka Dědochová.

Třeťáci až páťáci si vyzkoušeli své vystoupení v sále ZUŠ, aby se porota přesvědčila, že jejich hlásky jsou dostatečně zvučné, aby mohli reprezentovat školu na okresním kole. Mezi diváky bylo i několik rodičů a tréma u některých dětí přece jenom zapracovala. Ale všechny děti zazpívaly více méně úspěšně nacvičenou písničku.

Ukázalo se, že ve třetích třídách je zpěváčků pomálu, zato čtvrtý ročník je velice zpěvný – 12 zástupců! V pátém ročníku bohužel řádily bacily, takže takže nakonec zpívaly jen čtyři žákyně. Poprvé jsme zkusili také duet. Soutěžící byli natolik vyrovnaní, že porota udělila všem diplomy ve zlatém a stříbrném pásmu a lízátko - zpívátko. Do okresního kola v Břidličné však mohli z 25 dětí postoupit jen dva žáci z každé kategorie: Miroslav Kočiřík a Tereza Hausknechtová za 4. až 5. ročníky, v kategorii duet Adéla Fridrichová a Kryštof Kovařík.

Okresní soutěž v Břidličné má za sebou úspěšně 18. ročník. Letos se zúčastnilo deset škol a dětský domov. Ve velké konkurenci naši žáci obstáli: čtyřikrát stříbrné pásmo, dvakrát bronzové pásmo. Všichni si, myslím, společné zpívání užili, zažili novou zkušenost a prohlédli si krásně zrekonstruovanou školu v Břidličné.

Děkujeme ZŠ Břidličná za pozvání a budeme se těšit na další ročník.

Zpěvu zdar!

Mgr. Marcela Tauferová a Mgr. Helena Habartová