Lyžařský a snowboardový kurz 2017

Zájem o zimní sporty na naší školy rok od roku ožívá a nebývale krásné sněhové podmínky letos vylákaly na kurs lyžování a snowboardingu rekordní počet účastníků. V osvědčeném lednovém termínu a na nádherně zrekonstruované chatě Kazmarce se ubytovalo přes padesát žáků ze sedmých, osmých a devátých tříd.

Kurs probíhal od pondělí 9. do pátku 13. ledna, žáci byli rozděleni do čtyř lyžařských a jednoho snowboardového družstva a pod vedením svých instruktorů od prvního dne získávali a pilovali své dovednosti. Počasí nám po dlouhých letech přálo a vyhnuly se nám mrazy, vítr i vánice, užili jsme si horského slunce a nádherné přírody Jeseníků.

Výcvik ve sjezdových dovednostech byl po večerech doplňován přednáškami o pravidlech bezpečnosti při pohybu na horách, historii lyžování, společenskými hrami a závěrečnou diskotékou. Další program často pokračoval pokoutně na pokojích do pozdních nočních či brzkých ranních hodin, načež pak řada spáčů vyjeveně mžourala na ranní kontrolu úklidu.

Na svahu se ohromně činila družstva začátečníků pod vedením sehraného tria Petr Palla, Eva Pinďáková a Lucie Vinohradníková. Vyznavače jediného kusu desky na nohou si vzal na starost Vašek Svoboda, pokročilejší lyžaře Jirka Macháček, oba dva zkušení jezdci, léty prověření idolové a režiséři taneční párty. Družstvo zkušenějších lyžařů jezdilo jako obvykle do úmoru a poslední půlden se tradičně připravilo na bláznivé kreace ve stylu neopakovatelných osmdesátek.

Nejmenovaná žákyně osmého ročníku zde prokázala mimořádnou schopnost splývat s přírodou, což pravděpodobně využijeme příští rok jako součást výcviku. Letošní kurz proběhl i skončil zdárně, s výjimkou jediného zranění v předvečer posledního dne a obešel se bez kázeňských poklesků.

Personál čerstvě zrenovované chaty neměl lehkou úlohu, neboť spolu s námi byl ubytována stejně početná výprava jiné školy. Lidé z Kazmarky se o nás však starali báječně, za což jim patří velký dík a doufám, že se s nimi za rok opět setkáme.

Děkuji také všem účastníkům a především svým kolegům, na které byl spoleh.

Karel Toman

DALŠÍ FOTO Z LYŽAŘSKÉHO KURZU: https://goo.gl/photos/Sh9jzfFkuKyqhWab6