Olympiáda v českém jazyce- školní kolo

. Publikováno v Školní soutěže.

Na konci minulého roku se na naší škole uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce.

Soutěž se skládala ze dvou částí. V první žáci měli za úkol vyřešit několik zajímavých cvičení. Úlohy zadané v letošním ročníku se týkaly především slovotvorby a významů slov. Žáci měli za úkol např. přetvořit dvojznačné věty nebo odvozovat česká příjmení, v jiném cvičení pak třídit místní jména do kategorií. Druhá hlavní část olympiády měla formu slohové práce na zadané téma.

Olympiády se zúčastnilo celkem 19 žáků z 8. a 9. ročníku. Dva nejúspěšnější řešitelé pojedou v únoru reprezentovat naši školu na okresní kolo do Krnova. Prvním z nich je Vladimír Kistan z 9. C, který obhájil loňské prvenství, na druhém místě se umístila Karolína Koláriková z 8. B a třetí místo obsadil Bartoloměj Ščuka z 8. A., který je nominován jako náhradník pro okresní kolo.

Mgr. Lukáš Krumpolec

Olympiáda ČJ 2013 (školní kolo)

Celkové pořadí:

1. 1.Vladimír Kistan              9. C                22 b.  (postup do okresního kola)
  2. 2.Karolína Koláriková        8.B                 8.20 b.  (postup do okresního kola)
  3. 3.Bartoloměj Ščuka           8. A                19 b.  (náhradník pro okresní kolo)

Nikol Grulichová                8. C                18 b.

Jaroslav Janoch                 8. C                17 b.

Tereza Pinďáková               9. A                17 b.

Petra Čamková                  8. B                16 b.

Radim Kolibáč                   9. A                16 b.

Natálie Ištoková                9. A                16 b.

Barbora Kuzmíková            8. A                15 b.

Aleš Vaňous                      8. B                15 b.

Martin Čamek                    8. C                14 b.

Zlatuše Zobalová               9. C                14 b.

Nikola Kratochvílová          9. C                13 b.

Adéla Niklová                    8. C                12 b.

Jana Altmanová                 9. A                11 b.

Michaela Grénarová            9. C                10 b.

Roman Plch                       8. A                9 b.

Klára Zifčáková                  8. B                9 b.