Druhé kolo soutěže 3 škol v 5boji OVOV.

. Publikováno v OVOV

Základní škola Jelínkova 1 Rýmařov se na základní škole v Zátoru u Krnova zúčastnila 2 kola soutěže 3 škol v 5 boji odznaku všestrannosti olympijských vítězů. 31. března se 49 žáků škol z Lichnova, Rýmařova a domácího Zátoru utkalo v 5 disciplínách OVOV. 12 čtyřčlenných družstev dívek a hochů soutěžilo v trojskoku, přeskoku přes švihadlo, shybech, klicích a hodu medicinbalem.

Naše škola postavila 3 družstva dívek a 1 družstvo hochů, kde družstvo dívek ve složení Karolína Ryšková, Ivana Hořínková, Saša Glacnerová a Ema Žáková zvítězilo a družstvo s Terezou Altmanovou, Veronikou Tihelkovou, Lenkou Valáškovou a Kateřinou Malou skončilo třetí. O deset bodů za nimi skončilo na 4. místě naše třetí družstvo vedené Terezou Šulíkovou, Lucií Škarupovou, Denisou Daňkovou a Barborou Tihelkovou. Hoši složení pouze ze šesťáků a jednoho páťáka v čele s Ondřejem Křenkem, Ivanem Kotlárikem, Milanem Křepelkou a Rolandem Wenzelem skončili celkově třetí.

 

V jednotlivcích jsme byli rovněž skvělí, o čemž hovoří velké množství medailí. V kategorii dívek ročník 2002-2004 obsadila děvčata druhé a třetí místo díky Karolíny Ryškové a Terezy Altmanové a v kategorii 2005-2007 zvítězila Saša Glacnerová a na skvělém druhém místě se umístila Ema Žáková. I v soutěži jednotlivců hochů jsme neodešly s prázdnou a v kategorii 2005-2007 zvítězil celkově Ondřej Křenek a druhé místo obsadil Roland Wenzel. Vzhledem k tomu, že pro mnohé naše závodníky to byli první závody s konkurencí, jsou naše výsledky velmi nadějné. Ukázaly jim však, že je třeba ještě mnoho tréninku a úsilí k jejich dalšímu zlepšení.

Všechny naše žáky je třeba pochválit za slušné chování na závodech a výbornou reprezentaci naší školy. Velmi mi pomohla i Helena Továrková, která nyní nezávodila a výborně se zhostila mé asistentky a fotografky v jedné osobě. Zároveň je třeba složit velkou poklonu organizátorce tohoto závodu, paní Mgr. Romaně Lantové s jejich týmem žákyň 9. tříd za moc pěknou soutěž plnou cen a výbornou atmosférou, podpořenou tančením zumby všech závodníků na začátku a konci soutěže.

Pro třetí kolo soutěže 3 škol, které bude na konci dubna na našem krásném atletickém hřišti pořádat naše škola, nasadily pořadatelskou laťku hodně vysoko.

Mgr. Miloslav Slouka, učitel tv na ZŠ Jelínkova 1 Rýmařov a vedoucí družstva

 

DALŠÍ FOTO