Okresní finále ve florbalu starších dívek 2017

. Publikováno v Florbal

Že florbal není sportem jen pro kluky, ví dobře parta hráček ze ZŠ Jelínkova, která se po čtyři pravidelně účastnila florbalových přeborů, žákovské ligy i turnajů Street Hockey.

Letos se družstvo starších dívek opět probojovalo do finále okresu Bruntál, které na přelomu listopadu a prosince uspořádalo Gymnázium Krnov. V turnaji o postup do krajského kola se ve vzájemných zápasech utkalo pět družstev. Sestavu Rýmařova tvořily osvědčené opory i nové tváře. 

V obraně se doplňovaly Lucie Tomečková, Kateřina Horňáčková a Tereza Altmanová, v útoku řádily Kateřina Furiková, Helena Továrková a Karolína Ryšková, branku hájila nejmladší účastnice turnaje Jana Batoušková. Ze čtyř zápasů holky dva vyhrály, v jednom remizovaly a jeden prohrály, což jim celkově vyneslo krásné druhé místo, stříbrný pohár a taky pár šrámů, neboť ani v dívčím florbalu není o nějaký ten bodyček nebo seknutí nouze.

I když se nepodařilo vyhrát a postoupit tak radost ze hry, gólů a umístění převážila a domů se odjíždělo v dobré náladě. Hodně štěstí v dalších soutěžích,

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman