Pohár Rozhlasu 2018

. Publikováno v Atletika

Květnovým školním soutěžím vévodí především atletika. Největší tradici má u nás Pohár Rozhlasu, který letos odstartoval svým jubilejním padesátým ročníkem.Okresní kolo pro 11 škol z Bruntálska uspořádala ZŠ Smetanův Okruh na krnovském atletickém stadionu. Žáci z Jelínkovy 1 dosáhli řady individuálních úspěchů.

 V kategorii mladších žáků vyhrál František Sázel běh na 1000m, Kryštof Kovařík byl stříbrný ve sprintu na 60m a ve skoku dalekém, Ondřej Křenek se umístil třetí ve skoku vysokém. Mladší žákyně Veronika Švehlová vyhrála výšku i dálku, druhými místy ji v obou skocích následovala Karolína Knapková, druhá byla ve sprintu Rozálie Cicková a třetí místo v hodu míčkem přidala Kateřina Malá.

 

Mezi staršími hochy vybojoval třetí místo ve skoku vysokém Ladislav Ošťádal, starší žákyně Dominika Jirušová získala zlatou medaili ve skoku vysokém a Tereza Altmanová zvítězila v běhu na 60m a skoku dalekém. V běhu na 4x60 zvítězily všechny rýmařovské A štafety (Pátík-Sázel-Křenek-Kovařík, Švehlová – Cicková – Knapková - Pospíšilová, Loužecký – Vyroubal – Kotlár - Tihelka, Altmanová – Valášková – Tomečková - Jirušová), štafety B se umístily na druhých a třetích místech (Polách – Wenzel – Karvay - Pospíšil, Černínová – Malá – Jahodová - Rychlíková, Baran – Hradil – Jablončík - Kovář, Hořínková – Tomíčková – Ryšková - Škarupová).

Zlaté poháry pro vítězná družstva si ve všech čtyřech kategoriích odnesli závodníci a závodnice z Jelínkovy a do finále Moravskoslezského kraje na Tyršově stadionu v Opavě tak poprvé postoupí čtyři sestavy z jediné školy. Svými výkony podpořili pohárový úspěch také Pavel Dudek, Jakub Gorčík, Adam Čermák, Kateřina Horňáčková a Barbora Gorčíková. Hodně zdaru a dalších pěkných výkonů.

Karel Toman