Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Závěr žákovské florbalové ligy okresu Bruntál 2015

. Publikováno v Florbal.

29. května skončil 5. ročník Okresní florbalové ligy žáků, jejímž organizátorem a hlavním patronem je Jan Czasch a florbalový klub AFK Karlovice. Soutěž pro mladší i starší žáky osmi vybraných škol okresu Bruntál probíhá během školního roku formou šesti turnajů se střídavým pořadatelstvím.

Systém turnaje spočívá v soubojích o umístění ve dvou čtyřčlenných základních skupinách a následném postupu do semifinále a finále. Počet bodů z každého turnaje se započítává do průběžné i závěrečné tabulky, sčítají se góly a asistence do kanadského bodování hráčů.

Po loňském druhém místě a ceně nejužitečnějšího hráče pro Radka Sackého je letošní výsledek a šestá příčka o poznání skromnější. Za naši školu od prvního kola nastupovalo jen několik starších mazáků, příležitost dostávali hlavně jejich mladší spoluhráči a letos poprvé i děvčata. Stabilní oporou v bráně byl po celou sezónu Vladimír Šiška a v poli táhl tým především Michal Štefanišin, který se prostřídal s Tomášem Nebesem, Ondřejem Kopečkem a Zdenkem Vilímkem. Doplňovali je mladší kluci Jan Jablončík, Matyas Schwarz, Samuel Kajan, Ondřej Cíleček, Adam Hamerka, Petr Vachuta a Patrik Hamerka.

Dívčí část družstva zastupovaly Kateřina Furiková, Tereza Jandelová, Karolína Ryšková, Jana Hamplová a Petra Motalová. Rýmařov skončil na posledním turnaji třetí, celkově ale tentokrát neobsadil žádnou medailovou pozici.S prázdnou se však domů v žádném případě nejelo. Vzhledem k přibývajícímu počtu dívek v soutěži se poprvé vyhlašovalo i jejich kanadské bodování a vyhrála jej naše Petra Motalová před druhou Katkou Furikovou.

Další, velmi cennou trofejí pro rýmařovské florbalisty byl Pohár Fair Play. O jeho udělení rozhoduje hlasování trenérů po každém turnaji a toto ocenění sleduje kombinaci chování hráčů na hřišti i mimo něj, předvedeného nasazení, výkonu a herní sympatie. Ostatních florbalových soutěží se letos účastnili také Jakub Ondrák, Martin Urban, Jan Camfrla, Jiří Čamek, David Vopařil, Jan Tihelka, Šárka Ščuková, Denisa Grénarová a Šárka Pallová. Všem, kdo si už k tak dost nabitému sportovnímu programu ZŠ Jelínkova přibrali navíc ranní florbalové tréninky a náročné turnaje děkuji a přeji zápal a nadšení do další sezóny.

za ZŠ Jelínkova Rýmařov

Karel Toman