Florbalový podzim ZŠ Jelínkova

. Publikováno v Florbal.

Po ukončení běžeckých a vícebojařských soutěží se naplno rozjela sezóna halových sportovních her.

Nejrozšířenějším kolektivním sportem na základních školách zůstává již dlouhá léta florbal. Hráči a nově i hráčky ze ZŠ Jelínkova se zúčastnili série okrskových a okresních kol v rámci celorepublikového Florbalového poháru.

Jako první začala 27. listopadu soutěž mladších hochů okrskovým přeborem v Břidličné a svůj křest ohněm v dresu školy podstoupili Jarek Horáček, David Vopařil, Petr Vachuta, Honza Tihelka a Patrik Hamerka doplnění již dříve osvědčenými Honzou Jablončíkem ml., Samem Kajanem, Ondrou Cílečkem a Matyasem Schwarzem.

Po vydařených úvodních zápasech je na cestě za vítězstvím a postupem zastavil až finálový zápas se ZŠ Vrbno pod Pradědem. Druhé místo je však pro nově se tvořící a sehrávající se tým dobrým výsledkem a perspektivou do budoucna. Starší kluci Vláďa Šiška, Martin Urban, Zdeněk Vilímek,Kuba Ondrák, Michal Štefanišin, Tomáš Nebes, Kuba Sekanina a Jirka Čamek si odbyli okrsek o pár dní později a díky zkušenostem z předchozích let a vyzrálé hře hladce postoupili bez jediné prohry. 10. prosince se na sportovní hale v Krnově utkali s dalšími pěti velmi vyrovnanými vítězi bruntálského okresu a po dvou remízách, vítězství a dvou těsných prohrách skončili celkově čtvrtí.

Zpestřením letošní sezóny a příjemným překvapením bylo o den dříve okresní finále mladších dívek pořádané Městem Albrechtice. Po dlouhých letech se v Rýmařově sešel školní tým mladších děvčat, která po sotva dvouměsíční přípravě s ohromným nadšením převálcovala všechny své soupeřky. Šárka Ščuková, Denisa Grénarová, Petra Motalová, Tereza Jandelová, Šárka Pallová, Karolína Ryšková, Kateřina Furiková a Jana Hamplová se svým výborným premiérovým výkonem postaraly o momentálně nejlepší florbalový výsledek podzimu a postoupily do finále Moravskoslezského kraje.

Florbalové soutěže dále pokračují třetím kolem a předvánočním turnajem Okresní ligy žáků a přípravou na turnaj Polar Street Hockey kde se jistě Rýmařovu znovu zadaří. Bez ohledu na výsledky si všichni hráči a hráčky zaslouží pochvalu za poctivý přístup k tréninku, nasazení v zápasech a hlavně za zájem na sobě pracovat a zlepšovat se a to nejen po sportovní stránce. Hodně štěstí v dalších soutěžích,

za ZŠ Jelínkova Karel Toman